banner2

CHP çark etti! Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Anayasa teklifine 'hayır' dediler

Partisinin grup toplantısında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, ''CHP Genel Başkanı, bizim ömrümüzü verdiğimiz mücadele ile ilgili güya günah çıkartıyor. Şu an Türkiye'de böyle bir mesele yok. Samimiyseniz gelin başörtüsünü Anayasa ile çözelim'' dedi. CHP kanadından ilk açıklama geldi. CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, Erdoğan'ın anayasa teklifini reddettiklerini açıkladı. Erdoğan toplantı sonrasında CHP'nin ret açıklamasına ilişkin, ''"Olacağı buydu, dürüst değil bunlar" sözleriyle değerlendirdi.

Gündem 05.10.2022, 14:20 05.10.2022, 15:20
Abone ol

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Anayasa teklifine CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel'den cevap geldi. 

CHP TERS KÖŞE OLDU

Özel sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, ''Meclis'e sunduğumuz kanun teklifimiz AKP'de rahatsızlık yarattı. Desteklememek için Anayasa değişikliği önerip başka değişiklikler için fırsat kolluyorlar. Her gün anayasayı çiğneyen bir anlayışla anayasa değiştirecek halimiz yok. Yeni Anayasa, yeni Meclisin işi olacak.'' dedi. 

ERDOĞAN'DAN CHP'NİN VETOSUNA İLK TEPKİ

Grup toplantısının ardından gazetecilerin sorularını yanıtlayan Erdoğan'a Özgür Özel'in cevabı soruldu. Erdoğan, "Olacağı buydu zaten. Bunlar dürüst değil" şeklinde konuştu.

'DESTEKLEMEYECEK'

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Yasak düzenlemeyle istediklerine göre, zaten yasal düzenlemeye gerek yok. Zaten yasal teminat altında. Dürüstten anayasa teminatı altına alalım. Bunun hak ve özgürlükler çerçevesinde samimi şekilde…
Ülkenin tüm kurumlarını alacak şekilde şu anda adalet, anayasa komisyon üyelerini çalıştırıyorum. Teklifimizi Meclis’e getireceğiz. O ne yapacak? Desteklemeyecek"ifadelerini kullandı. 

KILIÇDAROĞLU'NUN ÇARESİZ ÇIRPINIŞLARI

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu sosyal medya hesabından Erdoğan'ın Anayasa teklifine ilişkin açıklamada bulundu. Kılıçdaroğlu, ''Başörtülü kadınların hak ve özgürlüklerine kavuşması için önerdiğimiz bu kanuni zırhı sen destekle Erdoğan; eğer arkasında yine kurnaz bir ajanda çıkmazsa tabii ki Alevi vatandaşlarımız dahil, hak ve özgürlükler konusunda getireceğiniz öneriye her türlü desteği vermeye hazırız. Bu kullandığın zehirli dili de artık bırak, çok çirkin bir üslubun var. Türkiye için iyi bir şey yapmaya çalışıyoruz. Senin yasakçı zihniyetine rağmen, özgürlükler getirmeye çalışıyoruz.'' dedi. 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!