banner2

CHP anayasayı Davutoğlu'na, ekonomiyi Babacan'a devretti! Kılıçdaroğlu'nun AB elçilerine verdiği şok cevap...

Muhalefetin ortak anayasa taslağını Ahmet Davutoğlu'na emanet eden Kılıçdaroğlu'nun, ekonomik konuları da tamamen Ali Babacan'a devrettiği ortaya çıktı.

Gündem 21.01.2022, 15:06
Abone ol
CHP anayasayı Davutoğlu'na, ekonomiyi Babacan'a devretti! Kılıçdaroğlu'nun AB elçilerine verdiği şok cevap...

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Millet İttifakı'nın politikalarını Ahmet Davutoğlu ile Ali Babacan'a devretmiş görünüyor. İttifak yetkililerinin hazırladığı 'parlamenter sistem'e dayalı yeni anayasa taslağını Gelecek Partisi Genel Başkanı Davutoğlu'na emanet eden Kılıçdaroğlu'nun, tüm ekonomik konuları ise DEVA Partisi Genel Başkanı Babacan'a devrettiği ortaya çıktı. 

19 Ocak'ta Avrupa Birliği büyükelçileriyle yemekli toplantıda buluşan Kılıçdaroğlu, Avrupalı muhataplarına, 'anayasa değişiklik taslağının son aşamada olduğunu' belirtince elçilerin ilk merak ettiği konu 'ekonomi politikaları' oldu. Toplantıya ilişkin gazeteci Murat Yetkin'in verdiği bilgiye Millet İttifakı'nın ekonomi hakkındaki tasarılarını soran AB elçilerine Kılıçdaroğlu'nun cevabı şöyle oldu:

BABACAN HAZIRLAYACAK, CHP DE O TASLAK ÜZERİNDEN DERSİNE ÇALIŞACAK

"DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan tarafından başlatılan bir çalışma var. Biz de kısa süre içerisinde DEVA'nın hazırlayacağı taslak üzerinden çalışmalara başlayacağız."

Her fırsatta 'hükümetin ekonomiyi batırdığını' savunan Kılıçdaroğlu'nun ekonomi hakkındaki çözüm önerilerinin ne olduğunu kimse bilmiyor. Murat Yetkin'in aktardığına göre CHP'li Faik Öztrak'a Anadolu'da işadamlarının sorduğu yegane soru "CHP'nin ekonomi projeleri nedir?" şeklinde imiş. Öztrak bu soruyu, AB elçileriyle toplantı öncesi Kılıçdaroğlu'na aktarmış. 

Millet İttifakı'nda anayasa ve ekonomi işlerini Davutoğlu ile Babacan'a devreden Kılıçdaroğlu'nun Meral Akşener liderliğindeki İYİ Parti'yi denklemden çıkarmış görünmesi dikkat çekiyor. 
 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!