banner2

Cezayir'deki yangınlarda sabotaj izi

Cezayir'in 16 şehrinde meydana gelen 92 orman yangınının söndürme çalışmaları devam ederken, yangınların sabotaj sonucu çıktığına dair kanıtlar olduğu belirtildi.

Gündem 12.08.2021, 23:00
Abone ol
Cezayir'deki yangınlarda sabotaj izi

Cezayir'in Tizi Vizu vilayetinde 37, Et-Tarif'te 15, Cicel'de 8, Bicaye'de 11, Suk Ahras'ta 4, Buleyde, Annabe, Galma, Skikda, Ayn ed-Defla ve Eş-Şelf'te 2'şer, Ummul Bevaki, El-Buveyra, Tebessa, Setif ve Bumerdas kentlerinde de birer yangını söndürme çalışmaları devam ediyor.

Cezayir Sivil Savunma Biriminin sosyal medya hesabı üzerinden yapılan açıklamada, itfaiye ekiplerinin 16 kentteki 92 yangını söndürmek için çalıştığı belirtildi.

Başkent Cezayir'deki Uluslararası Huari Bumedyen Havaalanı'ndan ismini vermek istemeyen bir yetkili yaptığı açıklamada, yangınlarla mücadele için Avrupa Birliğinden (AB) kiralanan iki uçağın öğleden sonra havaalanına ulaştığını ifade etti.

Sosyal medyada uçağın havaalanına ulaştığı ana dair görüntüler paylaşıldı.

YANGINLARDA SABOTAJ BULGUSU

Bunun yanı sıra, Başbakan Eymen bin Abdurrahman, Tizi Vizu kentine gerçekleştirdiği ziyarette basın mensuplarına yaptığı açıklamada, yerel kurumların elinde, yangınların sabotaj sonucu çıktığına dair kanıtlar olduğunu söyledi.

Cezayir'de çıkan yangınlarda şu ana kadar 28'i asker 41'i sivil olmak üzere 69 kişi vefat etti.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!