banner2

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tercihleri başladı mı? KPSS kılavuzu yayınlandı mı? ÖSYM KPSS tercih ekranı

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı sözleşmeli personel alımı için tercihler başladı. Adaylar tercihlerini ÖSYM'de yayımlanan kılavuza göre gerçekleştirecek.

Gündem 07.12.2022, 19:11 07.12.2022, 19:31
Abone ol
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tercihleri başladı mı? KPSS kılavuzu yayınlandı mı? ÖSYM KPSS tercih ekranı

KPSS-2022/12 tercih kılavuzu yayımlandı ve tercihlerin başladığı duyuruldu. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı'nın sözleşmeli pozisyonlarında, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 4/B maddesi kapsamında istihdam edilmek üzere yerleştirme yapılacak. Adaylar, kılavuzda belirtilen şartlara göre tercihlerini ÖSYM üzerinden yapacak. 

ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANLIĞI TERCİHLER BAŞLADI MI?

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı personel alımı başladı. Adaylar tercihlerini 7-12 Aralık arasında ÖSYM'den yapabilecek. 7 Aralık'ta başlayan tercihler, 12 Aralık 2022 tarihinde saat 23.59'da sona erecek. 

Adaylar tercih işlemlerini ÖSYM'nin https://ais.osym.gov.tr adresinden T.C. kimlik numarası ve şifre ile yapabilecek.

TERCİH SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Adaylar, tercih sonuçlarını yine ÖSYM'nin internet sayfasından T.C. Kimlik numaraları ve şifreleri ile öğrenebilecek. Yerleştirme sonuçları ÖSYM’nin internet sayfasından adaylara ve kamuoyuna açıklandıktan sonra ÖSYM tarafından Bakanlığa elektronik ortamda verilecektir. Yerleştirme sonuçları ile ilgili olarak adaylara ve kurumlara postayla herhangi bir belge gönderilmeyecektir.

Bir pozisyona yerleşen adayların, doğrudan yerleştirildiği kuruma başvurması gerekecek. Atanmak için hangi evrakların gerekliği olduğunu ve teslim tarihlerini yerleştirildikleri kurumdan öğrenebilecekler.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!