Çarpıcı yorum: Türkiye silah üretiminde artık bir dünya markası

Düzce'deki yerli silah fabrikasını ziyaret eden Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, ülkede çok çeşitli tüfek ve silah üretimi yapılır hale gelindiğini belirterek "Türkiye, silahta dünya markası haline geldi" dedi.

Gündem 14.08.2022, 19:52
Çarpıcı yorum: Türkiye silah üretiminde artık bir dünya markası

Sarsılmaz Silah Fabrikası'nın Düzce'de bulunan üretim tesislerini ziyaret eden Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, burada incelemelerde bulunurken ve önemli açıklamalar yaptı. Tesislerde Demir, poligona geçerek Sarsılmaz tarafından tasarlanan ve yerli imkanlarla üretilen silahları da test eden Demir, daha sonra yaptığı açıklamada, hemen hemen her kalibre silahta başarılara imza atan sektörü tebrik etti.

HEM KARADA HEM HAVADA HEM DE DENİZDE...

Demir, 7 yıl öncesine kadar bir piyade tüfeği bile olmayan ülkenin şimdi çok çeşitli tüfek ve silah üretimi yapar hale geldiğini işaret ederek, "Bugün de Sarsılmaz şirketimizin yaptığı 12.7 mm silahın araç üstü versiyonunu burada test ettik, atışlar yaptık. Bu silahın muhtelif ortamlarda kullanımıyla ilgili şirketlerimiz çalışıyorlar. Bunun hem kara araçlarında hem hava araçlarında kullanılan başka bir modeli ve deniz araçlarında kullanılan modelleri de yapılmaya devam ediliyor. Aynı zamanda araç üstü 7.62 silahımızın da denemesini yaptık. Bunun yanında MPT silahımızın çeşit model ve farklılıklarla üretildiğini, kuvvetlerimizin isteklerine göre çeşitli değişiklikler yapıldığını,5.56 ve 9mm çapındaki silahların da makinalıların da burada her türlüsünün gayet iyi ve eşsiz bir şekilde üretildiğini görüyoruz." ifadelerini kullandı.

TSK'NIN TÜM İHTİYACI KARŞILANIYOR

Demir konuşmasını şöyle tamamladı: "Artık Türkiye silahta dünya markası. Nasıl ki tabancalarımız dünyada bir marka oldular görüyoruz ki tüfeklerimiz çeşitli kalibre tüfeklerimiz de artık bir dünya markası olma yolundalar. Çünkü şu anda silahlı kuvvetlerimizin ve güvenlik güçlerimizin hemen hemen her ihtiyacını karşılayacak seviyede çalışmalar devam etmekte. Giderek daha üst kalibrelere doğru silahlar üretiliyor. 12.7 bunun bir örneği. Daha sonra 20mm-25mm-30mm gibi kalibrelerde de ürünlerimizin çıktığını yavaş yavaş göreceğiz."

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!