Canan Kaftancıoğlu hapse girecek mi? Canan Kaftancıoğlu görevini bırakıyor mu?

Son dakika haberine göre, Yargıtay, Canan Kaftancıoğlu hakkındaki hükmü verdi. Peki, Canan Kaftancıoğlu hapse girecek mi? Canan Kaftancıoğlu görevini bırakıyor mu? İşte merak edilen soruların yanıtları...

Gündem 12.05.2022, 17:01 12.05.2022, 17:04
Abone ol
Canan Kaftancıoğlu hapse girecek mi? Canan Kaftancıoğlu görevini bırakıyor mu?

Yargıtay, Canan Kaftancıoğlu hakkındaki 5 davadan 3'ünü onayladı. Merak edilen, "Canan Kaftancıoğlu hapse girecek mi? Canan Kaftancıoğlu görevini bırakıyor mu?" sorularının yanıtlarını haberimizin devamında bulabilirsiniz.

CANAN KAFTANCIOĞLU HAPSE Mİ GİRİYOR?

TRT muhabiri Hamza Çifçi'nin haberine göre; Canan Kaftancıoğlu’nun onanan cezaları; Cumhurbaşkanına hakaretten 1 yıl 9 ay, kamu görevlisine hakaretten 1 yıl 6 ay 20 gün, Türkiye Cumhuriyeti devletini alanen aşağılama 1 yıl 8 ay. 2 suçtan aldığı cezalar ise bozuldu.

Canan Kaftancıoğlu hakkındaki Yargıtay İlamı henüz cezayı veren ilk derece mahkemesi olan İstanbul 37. Ağır Ceza heyetine henüz ulaşmadı. İlam ulaştıktan sonra mahkeme, dosyayı infaz savcılığına gönderecek. Ardından Kaftancıoğlu kapalı cezaevine gidecek. Buradaki işlemlerin ardından açık cezaevine gidecek ve denetimli serbestlik hakkıyla çıkacak.

CANAN KAFTANCIOĞLU GÖREVİ BIRAKIYOR MU?

Daire, Kaftancıoğlu'na "kamu görevlisine karşı görevinden dolayı hakaret"ten verilen 1 yıl 6 ay 20 gün ile "Türkiye Cumhuriyeti Devletini alenen aşağılamak"tan verilen 1 yıl 8 ay hapis cezalarını kanunda öngörülen suç tiplerine uyduğu gerekçesiyle onadı. Kaftancıoğlu'na, "Cumhurbaşkanına hakaret" suçundan verilen 2 yıl 4 ay hapis cezası ise 1 yıl 9 ay olarak düzeltilerek onandı.

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu'na, "PKK/KCK silahlı terör örgütü propagandası yapmak" suçundan verilen 1 yıl 6 ay hapis ile "halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik etmek" suçundan verilen 2 yıl 8 hapis cezaları ise daire tarafından bozuldu. Kaftancıoğlu'nun, sosyal medya paylaşımı ve bir televizyon kanalındaki konuşmaları nedeniyle "PKK/KCK silahlı terör örgütü propagandası yapmak" suçundan cezalandırıldığı anımsatılan kararda, bu eylemlerin söz konusu suçun unsurlarını oluşturmadığı ifade edildi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!