Yandex Metrica

Çanakkale Boğazı'nda gemi arızası: Trafik tek yönlü olarak askıya alındı

Çanakkale Boğazı'nda gemi arızası: Trafik tek yönlü olarak askıya alındı

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, Çanakkale Boğazı'ndaki gemi trafiğinin, PAROS isimli tankerin makine arızası yapması nedeniyle kuzey-güney tek yönde ve geçici olarak askıya alındığını belirtti.

Gündem

22.06.2024, 17:39

Çanakkale Boğazı'ndan geçişi sırasında makineleri arızalanan gemi için bölgeye ekipler sevk edildi. Malta'dan Kocaeli'ye giden 247 metre boyundaki Panama bayraklı "Paros" isimli akaryakıt tankerinin makineleri, boğaz geçişinde Gelibolu açıklarında arızalandı.

Son dakika: Bakan Tunç'tan İzmir'deki elektrik faciasıyla ilgili açıklama: 29 gözaltı kararı! Son dakika: Bakan Tunç'tan İzmir'deki elektrik faciasıyla ilgili açıklama: 29... Haberi Görüntüle

GEMİ TRAFİĞİ ASKIYA ALINDI

Gemi kaptanının Çanakkale Boğazı Gemi Trafik Hizmetleri Müdürlüğüne (VTS) bilgi vermesinin ardından arızaya müdahale edilmesi için Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğüne (KEGM) ait "Kurtarma-4" ve "Kurtarma 16" römorkörleri yönlendirildi.

Boğazdan geçecek diğer gemilerin kaptanlarına ise telsiz anonsuyla uyarı yapıldı. Çanakkale Boğazı, arıza nedeniyle kuzeyden güneye tek yönlü olarak geçici süreyle gemi trafiğine kapatıldı.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0

Yorumlar (0)

Ozan KOLTUK

TRHaber.com - Gündem


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading