banner2

Can Ataklı'dan İYİ Parti lideri Akşener'e galiz küfür! Tepkilerin ardından çark etti

CHP'ye yakınlığıyla bilinen gaeteci Can Ataklı, Akşener'in Kılıçdaroğlu'na yönelik adaylık restine küfürlü bir göndermede bulundu. ATaklı'nın küfürlü sözleri sosyal medyada tepkilere neden olurken bir süre sonra sözlerinden çark ederek, ''İyi Partililere niye küfür edeyim? Ne söylediğim belli. "HDP ile işbirliği yapın demiyorum, o oylar AKP'ye gitmesin" diyorum.'' açıklamasını yaptı.

Gündem 28.09.2022, 16:56 28.09.2022, 19:59
Abone ol

CHP'ye yakınlığıyla bilinen gazeteci Can Ataklı kişisel Youtube kanalında HDP savunuculuğu yaptı.  Ataklı, 'HDP'nin olduğu yerde ben olmam' diyenlere küfür etti, 

İYİ PARTİ'YE KÜFÜRLÜ GÖNDERME

Can Ataklı, kişisel Youtube kanalında yaptığı gündem değerlendirmesinde, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in, 'HDP'nin olduğu yerde biz olmayız' sözlerini ele aldı. Ataklı, Akşener'in bu sözlerine sinirlenerek küfretti. "E s**tir git o zaman Tayyip Erdoğan'a ver kardeşim." dedi.

ÇARK ETTİ

Ataklı tepkilerin ardından çark ederek sosyal medya hesabından açıklamada bulundu. Ataklı, ''Saray trolleri kendilerine İyi Partili süsü vererek linç kampanyası başlatmışlar. Güya İyi Partililere küfür etmişim. Yayın ortada. İyi Partililere niye küfür edeyim? Ne söylediğim belli. "HDP ile işbirliği yapın demiyorum, o oylar AKP'ye gitmesin" diyorum. Utanmazlığın alemi yok'' dedi. 

AKŞENER NE DEMİŞTİ?

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, dün akşam bir televizyon kanalında yaptığı değerlendirmede HDP'nin olduğu yerde İYİ Parti'nin olmayacağını ifade etmişti. Akşener, "Bir Kürtün evinde Güneydoğu'da kalmamış, hepsi Türk, HDP'nin o masada olmasını söyleyen bizi terbiye etmek isteyen bir kesim var. İYİ Parti'nin bu sistemin engeli olduğunu düşünüyorlar ise, onu da o masa kabul ediyorsa dolayısıyla biz kalkarız HDP'yi oraya oturabilirler. Biz buna saygı duyarız. Ama biz orada olursak olmayız. HDP'de zaten aynı şeyi söylüyor, onlar oradaysa biz olmayız diyorlar." diye konuşmuştu.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!