banner2

Can Ataklı haddini aştı! YSK'ya Erdoğan tehdidi

Cumhur İttifakı'nın adayı olarak YSK tarafından adaylığı onaylanan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik muhalefetin eleştirileri sürüyor. Muhalefet kanadının 'Erdoğan yeniden aday olamaz' algılarının YSK tarafından boşa düşürülmesi sonrası CHP kanadında panik havası hakim oldu. Muhalif sunucu Fatih Portakal, dün YSK Başkanı Ahmet Yener'i hedef alarak, "Bu ismi unutmayın" demişti. Bugün ise yaptığı hemen hemen her açıklamada birilerini hedef alan CHP yandaşı gazeteci Can Ataklı da benzer ifadelerle tehditler savurdu. "Kendilerini de hakikaten ateşe attılar. Erdoğan seçimi kaybederse durumunuz kötü" diyerek tehditler savuran Ataklı, "YSK büyük bir yük altına girerek, vebal altına girerek, kendilerini de hakikaten ateşe atarak bu kararı verdiler." dedi.

Gündem 31.03.2023, 23:24 01.04.2023, 00:38
Abone ol

Türkiye, 14 Mayıs'ta sandık başına gidiyor. Cumhur İttifakı aday olarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı, Yedili Masa ise Kemal Kılıçdaroğlu'nu gösterdi. Bunun yanında 100 bin imza toplayan Muharrem İnce ve Sinan Oğan da adaylığını ilan etti.

MUHALEFETTEN "ERDOĞAN YENİDEN ADAY OLAMAZ" ÇIKIŞI 

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın adaylığının yasal olmadığı gerekçesiyle birçok parti tarafından Yüksek Seçim Kurulu'na (YSK) itiraz edildi.

YSK İTİRAZLARI BOŞA ÇIKARDI

YSK Başkanı Ahmet Yener, geride kalan gün yaptığı açıklamayla, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yeniden cumhurbaşkanı adaylığına yönelik itirazların reddine oy birliğiyle karar verildiğini bildirdi.

PORTAKAL YSK BAŞKANI YENER'İ TEHDİT ETTİ

Bu karar muhalefet kanadında rahatsızlıklara neden oldu.

CHP yandaşı sunucu Fatih Portakal, sunduğu canlı yayında YSK Başkanı'nı, "Bu ismi unutmayın" diyerek hedef aldı.

CAN ATAKLI DA YSK'YI TEHDİT ETTİ

Dün Portakal'ın skandalı sonrası bugün de bir başka CHP yandaşı gazeteci Can Ataklı da benzer ifadelerle tehdit savurdu.

"Erdoğan seçimi kaybederse sonunuz kötü" diyerek tehditler savuran Ataklı, "YSK büyük bir yük altına girerek, vebal altına girerek, kendilerini de hakikaten ateşe atarak bu kararı verdiler." dedi.

"KENDİLERİNİ ATEŞE ATARAK KARAR VERDİLER"

Ataklı kendisine ait YouTube kanalından yaptığı açıklamada şunları söyledi:

"Cumhurbaşkanı adayları anayasaya aykırı bir biçimde belirlendi. Yüksek Seçim Kurulu büyük bir yük altına girerek, vebal altına girerek, kendilerini de hakikaten ateşe atarak bu kararı verdiler. Erdoğan seçilirse hiçbir şey değişmez hatta bu YSK üyeleri de taltif edilirler, kahraman ilan edilirler. Ama aksi olursa durumları kötü."

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!