banner2

Can Ataklı'dan skandal sözler: FETÖ diye bir şey yok oyun oynanıyor

Tele1 kanalının sunucusu Can Ataklı, 15 Temmuz hain darbe girişiminin yıl dönümünde Fetullahçı Terör Örgütü'nü savunan ifadeler kullandı.

Gündem 16.07.2021, 08:55 16.07.2021, 11:14
Abone ol

Gazeteci Can Ataklı sosyal medyada yaptığı canlı yayında, terör örgütü FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişimiyle ilgili skandal sözler sarf etti.

''FETÖ DİYE BİR ŞEY YOK''

15 Temmuz'un darbe olmadığını savunan Can Ataklı, "FETÖ diye bir şey yok. Onu bilin bir kere! FETÖ, METÖ yok. Ya terör örgütü falan değil. Kimse kimseyi kandırmasın. Bu tür şeylerin sonuçlarına bakılır. Olay kime yaradığına bakacaksın: Darbe adı altında bir oyun oynanıyor ve bu işten bir iktidar, bir kişi anormal karlı çıkıyor." dedi.

''KASITLI OLARAK YAPILDI''

Yaşananların cemaat mensuplarını kamudan atmak için 'kasıtlı olarak' yapıldığını belirten Ataklı, "Boğaz Köprüsü’ne adam göndermişsin yarısı öğrenci. TRT’ye göndermişsin. 7-8 noktaya. Bunları izleyenler sanıyor ki her yer böyle. Beni o gece ilk televizyonlardan aradılar. Darbe dediğin olay öncelikle devletin en tepesindeki 5-6 kişiyi alırsın." şeklinde konuştu.

CHP'Yİ SUÇLADI

CHP yönetimini de suçlayan Ataklı, "Biz bunları 5 yıldır konuşamadık. Sindirdiler. Muhalefeti sindirdiler. CHP kalktı 15 Temmuz mitingine gitti ya. Böyle bir akılsızlık nasıl yapılır" ifadelerini kullandı.

KENDİSİYLE ÇELİŞİYOR

Can Ataklı'nın 4 sene önce Sözcü Gazetesi için kaleme aldığı köşe yazısına bakıldığında kendisiyle çeliştiği görülüyor. Ataklı, 15 Temmuz hain darbe girişimi için kaleme aldığı köşe yazısında ''Kimse darbeyi FETÖ'cüler yapmadı diyemez'' ifadelerini kullanmıştı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!