banner2

Can Ataklı'dan Muharrem İnce'ye tehdit: İhanetin bedelini ödeyecek

Muhalif kimliğiyle tanınan gazeteci Can Ataklı, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu lehine Cumhurbaşkanı adaylığından geri çekilmeyen Muharrem İnce'yi açık açık tehdit etti. Can Ataklı, Muharrem İnce'nin adaylığını "Tarihe geçecek bir ihanet" olarak nitelendirirken ''Bunun bedelini bu adam çok ağır biçimde ödeyecektir." dedi.

Gündem 25.03.2023, 12:45 25.03.2023, 13:55
Abone ol

Türkiye, 14 Mayıs'ta sandık başına gidecek ve milyonlarca vatandaş oy kullanacak. Seçime kısa bir süre kala partiler arasındaki ittifak çalışmaları da hız kazandı.

Yeniden Refah Partisi, Cumhur İttifakı'na katılma kararı aldı. HÜDA PAR da, seçimlerde Cumhur İttifakı adayı Recep Tayyip Erdoğan'ı destekleyeceklerini ve seçime AK Parti listelerinden gireceklerini duyurdu. Kararın ardından açıklama yapan Yeniden Refah Partisi lideri Fatih Erbakan, cumhurbaşkanı adaylığı sürecini sonlandırdığını belirtti.

CHP lideri Kılıçdaroğlu, Muharrem İnce ile görüşmek istediğini belirtmiş ve şu ifadeleri kullanmıştı;

''Diğer partiler gibi Memleket Partisi'ne de gideceğim. Arkadaşlarımız ziyaret için başvuracaklar. Uygun görürlerse, belirlenen tarihte gitmek istiyorum.” 

RANDEVU TALEBİNE NE YANIT VERECEK?

Şu ana kadar 76 bin 901 imza toplayan Muharrem İnce, Cumhurbaşkanı adaylığından geri adım atmamakta kararlı. Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, Millet İttifakı'nın Cumhurbaşkanı adayı CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun randevu talebine karşılık verip vermeyeceği merak konusu olurken muhalif kimliğiyle tanınan gazeteci Can Ataklı'dan dikkat çeken bir çıkış geldi.

''TARİHE GEÇECEK İHANET''

Muharrem İnce'nin cumhurbaşkanlığı adaylığı için 100 bin imza toplamaya başlamasına ve adaylıktan Kılıçdaroğlu lehine çekilmemesine kızan Ataklı, İnce'yi açık açık tehdit etti. Muharrem İnce'nin alacağı yüzde 5 veya 7 oyla sonucu asla değiştiremeyeceğini iddia eden Can Ataklı, Muharrem İnce'nin adaylığını "Tarihe geçecek bir ihanet" olarak nitelendirdi.

''BEDELİNİ ÖDEYECEK''

Can Ataklı, "Bir kişinin kişisel hırsı yüzünden, bu kadar birlik olmuş bir muhalefetin kargaşaya düşmesine neden olunması bile ihanettir ve bunun bedelini bu adam çok ağır biçimde ödeyecektir." ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!