banner2

ByLock ve ankesör İBB'ye yerleşmiş! Ekrem İmamoğlu'nun işe aldığı FETÖ'cülere dair şok ayrıntılar...

PKK, DHKP/C, MLKP ve MKP'nin ardından FETÖ'yü de boş geçmediği ortaya çıkan İstanbul Büyükşehir Belediyesi, ismi ankesör soruşturmasında geçen ve ByLock kullanan örgüt üyelerini de istihdam etmiş.

Gündem 16.12.2021, 14:08 16.12.2021, 15:00
Abone ol
ByLock ve ankesör İBB'ye yerleşmiş! Ekrem İmamoğlu'nun işe aldığı FETÖ'cülere dair şok ayrıntılar...

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin terör örgütlerine açtığı kontenjan mide bulandıran bir hâl almaya başladı. PKK, DHKP/C, MLKP ve MKP gibi örgütlere FETÖ'nün de eklendiği ortaya çıkmıştı. Ekrem İmamoğlu yönetimindeki kurumda istihdam edilen FETÖ'cülerden bazılarının ByLock kullanıcısı ve ankesör soruşturmalarında şüpheli oldukları belirlendi. 

Sabah gazetesinde yayınlanan Halit Turan imzalı haberde, İBB iştiraklerinde işe alınan FETÖ üyelerine ilişkin yeni ayrıntılara yer verildi. İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin iştiraki olan Boğaziçi Konut Hizmet Yönetim İşletme şirketinde halen çalışan Kamuran D. ByLock abone listesinde yer alıyor. FETÖ/PDY soruşturmaları kapsamında adli işlem uygulanan Kamuran D. hakkında "örgüte ait evde kaldığı" şeklinde ifadeler bulunuyor. Yine Bylock kullanıcısı olan Abdulsebur U., İstanbul Ağaç Peyzaj Eğitim Hizmetleri Ve Hayvanat Bahçesi İşletmeciliği şirketinde 9 Mayıs 2020'de işe alındı, 14 Aralık 2020'de görevine son verildi. Polis memuru olarak görev yaparken ihraç olan ve ByLock abone listesinde yer alan isme adli işlem uygulandığı öğrenildi.

ASTSUBAYLIKTAN İHRAÇ: SEMİH H.

İBB'ye işe alınan isimler arasındaki Semih H. 7 Ocak 2021'de İBB iştiraki İstanbul Beton Elemanları ve Hazır Beton Fabrikaları Şirketinde çalışmaya başladı. 15 Eylül 2021'e kadar İBB'de çalışan Semih H.'nin astsubay olarak görev yaparken ihraç olduğu, FETÖ/PDY soruşturmaları kapsamında hakkında adli işlem uygulandığı, FETÖ/PDY soruşturmaları kapsamında alınan 4 şüphelinin ifadesinde 'örgüt faaliyetleri içerisinde bulunduğu' şeklinde adı geçtiği öğrenildi. Semih H.'nin örgütsel haberleşme yöntemlerinden olan ankesör telefonları ile irtibatı bulunduğu öğrenildi.

BARİKATÇILAR DA MESAİDE

İşe alınan isimler arasında bulunan Emrah K., DHKP/C terör örgütü mensuplarınca 29 Mayıs 2011'de Eyüp Nurtepe Sokullu Caddesi üzerinde barikat kurup ateş yakarak slogan attığı için gözaltına alınıp tutuklandı. Emrah K., 22 Eylül 2021 itibariyle İstanbul Bilginay Temizlik Hizmetleri şirketinde işe alındı.

NEREDE EYLEM ORADA BÜLENT A.

Bülent A., Boğaziçi Köprüsü'ne 16 Mart 2010'de 'Gözaltında Kaybedilmek İsteniyor, Sağ Aldınız Sağ İstiyoruz' ibareli pankart açarak trafiği durdurmasının ardından yakalanarak gözaltına alındı. 25 Ekim 2007'de Ümraniye Sarıgazi Beldesi'nde gerçekleştirilen kanunsuz gösteri eylemi ile ilgili gözaltına alınmaları ve tutuklanmaları protesto etmek amacıyla, 10 Kasım 2011'de Sarıgazi Beldesi'nde düzenlenmek istenen basın açıklamasında gözaltına alındı. Bülent A., 27 Kasım 2021'den beri İstanbul Çevre yönetimi Sanayi (İSTAÇ) şirketinde çalışıyor. 
 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!