Yandex Metrica

DOLAR

33.05

%-0.4 expand_more

EURO

36.13

%0.31 expand_less

ALTIN

2560.70

%0.38 expand_less

BIST

11156.20

%0 expand_less

BTC ($)

68100.62

%0.54 expand_less

Sitede Ara

Burdur'da 3 kişi hayatını kaybetmişti! Bakan Koca’dan diyaliz sonrası fenalaşan hastalara ilişkin açıklama

Burdur'da 3 kişi hayatını kaybetmişti! Bakan Koca’dan diyaliz sonrası fenalaşan hastalara ilişkin açıklama

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Burdur'da diyaliz tedavisi gören bazı hastaların fenalaşmasının ardından 3'ünün hayatını kaybetmesine ilişkin açıklama yaptı. Bakan Koca, tedavisi devam eden diyaliz hastalarının başka hastanelere sevkedildiğini duyurdu. 

Gündem

03.06.2024, 19:31

Burdur Devlet Hastanesi diyaliz tedavisi sonrasından bazı hastaların fenalaşmasına ilişkin Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, açıklama yaptı. Bakan Koca, Burdur Devlet Hastanesindeki hastaların diyaliz tedavisi sonrası kaldırıldığı hastanelerdeki durumuna ilişkin, "Bugün itibarıyla entübe durumda olan hastamız kalmamıştır. 14 hastamızın tedavileri devam etmektedir. 16 hastamız taburcu edilmiştir. Tedavileri devam eden hastalarımızın durumları iyiye gitmektedir." ifadesini kullandı.

Diyaliz tedavisi gören hastalara ilişkin sosyal medya hesabından açıklama yapan Bakan Koca, 25 Mayıs'ta, 2'si yoğun bakımda yatan 33 hastanın Burdur Devlet Hastanesinde diyaliz tedavisine girdiğini anımsattı.

Burdur Devlet Hastanesi'nde diyaliz tedavisi gören ve eve nakli sağlanan hastalardan bazıları çeşitli şikayetler yaşamıştı. Baş dönmesi, mide bulantısı, şuur bulanıklığı gibi şikayetler görülmesi üzerine diyaliz tedavisi alan tüm hastaların hastanede gözetim altına alındığını ifade eden Koca, acil durum değerlendirmeleri yapılarak, 2 yoğun bakım hastası dahil, hastaların 14'ünün entübe halde stabilize edildiğini söyledi.

'Öleceksek burada ölelim' bu sözü hafızalara kazınmıştı! Dönemin Adalet Bakanı Bekir Bozdağ 15 Temmuz'da yaşadıklarını anlattı! 'Öleceksek burada ölelim' bu sözü hafızalara kazınmıştı! Dönemin Adalet Bakanı... Haberi Görüntüle

"HASTALARIN DURUMU HASSASİYETLE TAKİP EDİLMİŞTİR"

Fenalaşan ve tedavileri devam eden hastalardan 3'ünün Isparta, 23'ünün Antalya, 6'sının Afyonkarahisar, 1'inin ise Denizli'ye diyaliz ve yoğun bakım ihtiyacıyla nakledildiğini aktaran Koca, hastaların sağlık durumlarına ilişkin "Nakledilen tüm hastalarımızın sağlık durumları tarafımdan hassasiyetle takip edilmiştir. Bu süreçte, eşlik eden kronik rahatsızlıklarının da etkisiyle, biri önceden yoğun bakım hastası olan ileri yaşlardaki 3 hastamızı maalesef kaybettik. Bugün itibarıyla entübe durumda olan hastamız kalmamıştır. 14 hastamızın tedavileri devam etmektedir. 16 hastamız taburcu edilmiştir. Tedavileri devam eden hastalarımızın durumları iyiye gitmektedir. Kendilerine acil şifalar diliyorum. Burdur Devlet Hastanesinde yaşanan bu üzücü olayın her yönüyle yakından ilgilenmeye devam edeceğim. Olaya ilişkin adli ve idari soruşturma süreçleri devam etmektedir." ifadelerini kullandı.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

1

Muhammed Öylek

TRHaber.com - Gündem


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading