Yandex Metrica

Sitede Ara

Buket Özgünlü kimdir? Köpekvelisi neden gözaltına alındı?

Buket Özgünlü kimdir? Köpekvelisi neden gözaltına alındı?

Sokak köpeklerinin bakımı ve rahabiltasyonu konusunda büyük çaba harcayan ve Köpekvelisi sosyal medya adı ile paylaşımlarına devam eden Buket Özgünlü'nün kim olduğu son günlerde arama motorlarına sıkça sorulmaya başlandı. Sosyal medyada 200 bin takipçisi olan Buket Özgünlü kimdir?

Gündem

10.06.2024, 12:58

Sosyal medyada Köpekvelisi ismi ile paylaşımlarına devam eden Bujen Özgünlü pek çok kez hayvan severliği ve köpekleri sahiplenmesi ile haberlere konu olmuştu. 

Dışişleri Bakanı Hakan Fidan İngiliz mevkidaşıyla görüştü Dışişleri Bakanı Hakan Fidan İngiliz mevkidaşıyla görüştü Haberi Görüntüle

BUKET ÖZGÜNLÜ KİMDİR?

Buket Özgünlü köpek sever bir kişi olarak sık sık haberler ekonu olmuştu. Özellikle yardıma muhtaş ve engelli sokak köpekleri için yaptığı alışmalarla adını duyurdu.

Ankara'da yıllarca sokak hayvanlarını besledi. 

Buket Özgünlü babasının felç geçirmesinden etkilenerek engelli sokak köpekleri için barınak kurdu ve burada köpeklerin bakımını ve rehabilitasyonunu kendi imkanları ile sağladı. 

Buket Özgünlü, çeşitli kazalar nedeniyle engelli kalan köpeklere kurucusu olduğu Yaşapati Köpek Bakımevi’nde bakıyor. 

Hayatını köpeklere adayan Buket Özgünlü engelli köpekleri varillerden oluşturulan trene yerleştirerek cadde ve sokaklarda gezdirerek rehabilite olmasını amaçlamıştı. 

Özgünlü engelli ve hasta köpekleri ATV aracına bağlı varillerin içerisine koyarak gezintiye çıkarması ile adından söz ettirmişti. 

Buket Özgünlü sosyal medyada "Köpekvelisi" kullanıcı adlı hayvan haklarının savunuculuğunu yapıyor. 

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0

Yorumlar (0)

Mehmet KARAKOCA

TRHaber.com - Gündem


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading