banner2

Bu virüsün adı 'Monkey B'! Adresi tahmin etmek zor değil

Virüs kabusu bitmiyor. Bu kez başka bir virüs, "Monkey B" virüsü nedeniyle ilk ölüm gerçekleşti. Hayatını kaybeden veterinerin, mart başında ölmüş iki maymunu incelediği ortaya çıktı. Adresi tahmin etmek zor değil: Çin.

Gündem 18.07.2021, 18:52 18.07.2021, 19:01
Abone ol
Bu virüsün adı 'Monkey B'! Adresi tahmin etmek zor değil

Çin'in başkenti Pekin'de yeni bir virüs gündemde. 53 yaşındaki erkek veteriner "Monkey B" (BV) virüsü nedeniyle hayatını kaybetti. Böylece bu virüs kaynaklı ilk ölüm gerçekleşmiş oldu.

53 YAŞINDAKİ VETERİNER ÖLDÜ

Hindustantimes'ın haberine göre, Pekin’de 53 yaşındaki veteriner, bulantı ve kusma şikayetlerinden 1 ay sonra ateş ve nörolojik semptomlar göstermeye başladı.

China CDC Weekly’nin yaptığı açıklamaya göre, 53 yaşındaki veteriner cerrah, mart başında ölmüş iki maymunu inceledikten sonra BV virüsüne yakalandı.

Birkaç farklı hastanede tedavi altına alınan veteriner, 27 Mayıs’ta hayatını kaybetti.

VETERİNER BV POZİTİF ÇIKTI

Nisan ortalarında bir grup araştırmacı, hastalığı tanımlamak için hastadan omurilik sıvısı, kan, burun sürüntüsü ve plazma dahil birtakım örnekler topladı.

Örnekler Çin Ulusal Viral Hastalık Kontrol ve Önleme Enstitüsüne gönderildi. Yapılan RT-PCR testleri sonucunda sadece BV virüsünün pozitif çıktığı ortaya çıktı. 

Hayatını kaybeden veterinerin yakın temasta olduğu düşünülen yakınlarının testleri negatif.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!