Yandex Metrica

Sitede Ara

Bu kimin vekili? DEM Partili Saliha Aydeniz TBMM'de haddini aştı: "Kürdistan'da işgalcisiniz"

DEM Parti Diyarbakır Milletvekili Saliha Aydeniz TBMM'de çocuk katili PKK'nın sözcülüğüne soyuncu Türkiye Cumhuriyeti'ne işgalci suçlamasında bulundu.

Gündem

07.06.2024, 16:36

Hatırlanacağı üzere geçtiğimiz yıllarda bir izinsiz gösteri sırasında kendisine müdahale eden polisin elini ısıran DEM Partili Saliha Aydeniz, Şanlıurfa'da partisinin bebek katili Abdullah Öcalan'a özgürlük talebiyle düzenlediği özgürlük yürüyüşünde polisi, parmak sallayarak tehdit etmişti. 

Son olarak DEM Parti Diyarbakır Milletvekili Saliha Aydeniz TBMM'de yaptığı skandal konuşma ile gündem oldu. İsrail'in işgalindeki Filistin toprakları ile Türkiye'yi kıyaslayan Aydeniz, Türkiye Cumhuriyeti'ne işgalci suçlamasında bulundu.

TÜKODER'den zam kararına tepki: İBB Başkanı İmamoğlu'na 'kararı geri çek' çağrısı TÜKODER'den zam kararına tepki: İBB Başkanı İmamoğlu'na 'kararı geri çek'... Haberi Görüntüle

"KÜRDİSTAN'DA İŞGALCİSİNİZ"

Daha önce "Silahlı terör örgütüne üye olmak" suçundan yürütülen bir soruşturma kapsamında gözaltına alınan Hakkari Belediye Başkanı Mehmet Sıddık Akış ile Gazze'yi bir tutan Aydeniz'in sözleri büyük tepkilere neden oldu.

Akıllara durgunluk veren "Kürdistan'da işgalcisiniz." sözleri ile PKK sözcülüğüne soyunan Aydeniz'in "Kürde reva gördüğünüz sömürge hukukudur. Halkımızı direnişe davet ediyoruz" sözleri tepkileri beraberinde getirdi. 

DEM Parti Diyarbakır Milletvekili Saliha Aydeniz'in skandal sözlerini paylaşan Gazeteci Nedim Şener, X hesabından yaptığı paylaşımda "Bu alçakça konuşmayı yapan PKK/DEM’linin sözlerini dinlerken bırakın öfkelenmeyi eğer içiniz sızlamıyorsa siz ölüsünüz…" ifadelerini kullandı.

Canlı yayında kendisini başından vurdu! Canlı yayında kendisini başından vurdu! Haberi Görüntüle

"HİÇBİR ÜLKE BÖYLE VATAN HAİNLİĞİNİ KABUL EDEMEZ"

Skandal konuşmaya ilişkin sosyal medya hesabından değerlendirmelerde bulunan TRHaber Genel Yayın Yönetmeni İbrahim Karagül, "FETÖ 15 Temmuz'da Gazi Meclis'i bombaladı. Bunlar Gazi Meclis içinden Türkiye'yi bombalıyor. Hiçbir ülke, böyle bir vatan hainliğini hazmedemez. PKK, Ypg Ankara'da Türkiye ile savaşıyor. Bu nasıl bir tahammüldür!" ifadelerini kullandı.

Habere Tepki Ver

0

0

1

0

1

0

0

3

Yorumlar (0)

Ozan KOLTUK

TRHaber.com - Gündem


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading