Yandex Metrica

Sitede Ara

BOTAŞ muhalefetin çirkin planını ifşa etti: Emelleri doğalgaz piyasasını yönlendirmek

BOTAŞ muhalefetin çirkin planını ifşa etti: Emelleri doğalgaz piyasasını yönlendirmek

BOTAŞ, muhalefetin gaz kesintileri ile ilgili iddialarına ilişkin açıklamalarda bulundu. Kurum, altyapı yatırımlarında herhangi bir eksiklik söz konusu olmadığını, tüm tesis ve ünitelerin çalışır durumda olduğunu ifade etti. Ayrıca söz konusu muhalefetin asılsız iddialarının Türkiye doğal gaz piyasasını yönlendirme ve gaz fiyatlarını yükseltme amacı olduğu belirtildi.

Gündem

23.01.2024, 22:04

Geçtiğimiz günlerde İran'da yaşanan teknik arıza sebebiyle 10 gün boyunca doğalgaz kesintisine gidileceği söylemleri muhalefetin çirkin iddialarına malzeme olmuştu. 

Türk tarihine ışık tutacak keşif! Malazgirt Zaferi'nin kazanıldığı yerde bulundu: Alanda savaşın izlerine rastlandı Türk tarihine ışık tutacak keşif! Malazgirt Zaferi'nin kazanıldığı yerde bulundu:... Haberi Görüntüle

BOTAŞ'TAN ÖNEMLİ AÇIKLAMA

BOTAŞ, altyapı yatırımlarında herhangi bir eksiklik söz konusu olmadığını, tüm tesis ve ünitelerin çalışır durumda olduğunu açıkladı. Ertuğrul Gazi FSRU Gemisi’nin geçtiğimiz yıl işletmeye alındığını, iletim sistemine sadece bu kış sezonunda toplam 1,1 milyar standart metreküp depolama hizmeti sunduğunu kaydetti.

5 yıldızlı otelde eşi benzeri görülmemiş protesto: Bakın yatağını nereye götürdü 5 yıldızlı otelde eşi benzeri görülmemiş protesto: Bakın yatağını nereye... Haberi Görüntüle

'EMELLERİ TÜRKİYE DOĞALGAZ PİYASASINI YÖNLENDİRMEK'

BOTAŞ, muhalefetin gaz kesintileri ile ilgili iddialara cevap verdi. Söz konusu iddiaların gerçeklikten uzak olduğu, Türkiye doğal gaz piyasasını yönlendirme ve gaz fiyatlarını yükseltme amacı olduğu belirtildi. Uzun süreli soğuk hava dalgası sonucunda, doğal gaz talebinin rekor seviyelere ulaştığı, İran tarafından yapılan gaz kesintisine kadar bu durumun kullanıcılara yansıtılmadığı anlatıldı.

İlhami Aktaş kimdir? Kocaeli Valisi İlhami Aktaş nereli? İlhami Aktaş kimdir? Kocaeli Valisi İlhami Aktaş nereli? Haberi Görüntüle

2023'TE KAPASAİTE 10 MİLYAR METREKÜPE ÇIKACAK

Öte yandan, Tuz Gölü depolama tesisinin de kışa tam kapasite ile girdiği belirtildi. Silivri ve Tuz Gölü Yer Altı Tesislerinin toplam depolama kapasitesinin 2019 yılında 3.5 milyar metreküpe, 2020 yılında 3.9 milyar metreküpe, 2021 yılında ise 4.4 milyar metreküpe çıkarıldığı belirtildi. 2022 yılında 5.8 milyar metreküp, 2023 yılında ise 10 milyar metreküp yeraltı depolama kapasitesine ulaşılacağı aktarıldı.

Bakan Uraloğlu açıkladı: 353 binden fazla emekli, indirimden yararlandı! Bakan Uraloğlu açıkladı: 353 binden fazla emekli, indirimden yararlandı! Haberi Görüntüle

DOĞALGAZ SEVKİYATI SORUNSUZ DEVAM EDİYOR

İletim şebekesinin, doğal gaz akışının hem doğudan batıya hem de batıdan doğuya doğru olacak şekilde dizayn edildiği, BOTAŞ’ın altyapı yatırımlarında herhangi bir eksiklik söz konusu olmadığı, bütün kompresör istasyonları, tesis ve ünitelerinin çalışır durumda olduğu belirtildi. 81 ilin tamamına doğal gaz sevkiyatının rekor tüketimlere rağmen sorunsuz devam ettiği, sonrası için de her türlü tedbirler alındığı vurgulandı.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading