banner2

BM Genel Sekreteri Guterres tahıl gemisindeki incelemelere katıldı

BM Genel Sekreteri Antonio Guterres, Müşterek Koordinasyon Merkezi ziyareti öncesi Zeytinburnu’nda bulunan Zeyport Limanına geldi. Guterres buradan heyetle birlikte tekneye binerek kontrolleri yapılacak olan gemiye doğru hareket etti.

Gündem 20.08.2022, 15:33 20.08.2022, 15:51
Abone ol

Cumhurbaşkanı Erdoğan, geçtiğimiz günlerde Ukrayna Devlet Başkanı Zelenski ve BM Genel Sekreteri Guterres Lviv'deki üçlü zirvede bir araya geldi. Liderler, üçlü zirvenin ardından önemli mesajlar verdi. Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri Antonio Guterres, Ukrayna'daki zirvenin ardından İstanbul'a geldi.

ZEYPORT LİMANINA GELDİ

Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri Antonio Guterres, Müşterek Koordinasyon Merkezi ziyareti öncesi Zeytinburnu'nda bulunan Zeyport Limanı'na geldi. Guterres, beraberindeki heyetle tekneye binerek kontrollerin yapılacağı gemiye hareket etti.

GEMİYE HAREKET ETTİ

Guterres ve beraberindeki heyet saat 12.45'te tekneye binerek, Ukrayna'nın Chornomorsk Limanı'na gidecek  "Invincible Two" gemisine hareket etti. Denetim ekibinin incelemelerine katılan Guterres daha sonra Müşterek Koordinasyon Merkezi'ne geçecek.Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!