banner2

Bir dediği bir dediğini tutmuyor! CHP'li Özel'den 39 vekil çelişkisi!

Yaptığı basın açıklamasında CHP Genel Başkanlığı'na adaylığını açıklayan Özgür Özel katıldığı yayınlarda çelişki dolu ifadeler kullanmaya devam ediyor. Koalisyonun küçük ortaklarınca CHP'den koparılan 39 vekilin TBMM'ye girişine seçim döneminde destek çıkan Özel son açıklamasında çelişkili ifade kullanarak “Ben çok itiraz ettim.' dedi.

Gündem 20.09.2023, 10:33 20.09.2023, 11:28
Abone ol
Bir dediği bir dediğini tutmuyor! CHP'li Özel'den 39 vekil çelişkisi!

CHP’de 14-28 Mayıs seçimleri ardından ‘değişimciler’in yanına yanışan Özgür Özel, Sözcü TV’de seçim döneminde arkasında durduğu Kemal Kılıçdaroğlu ve ittifakı hakkında çark etti. Koalisyonun küçük ortaklarınca CHP’nin saflığından yararlanılarak koparılan 39 vekilin TBMM’ye girişine seçim döneminde destek çıkan Özel yaptığı açıklamada geri vites yaparak “Ben çok itiraz ettim" dedi. 

39 İSİM VEKİL SEÇİLDİ 

CHP Genel Başkanlığı'na adaylığını açıklayan Özgür Özel katıldığı yayınında çelişki dolu açıklamalarda bulundu. Seçime CHP listesinden giren 6'lı masanın küçük ortakları DEVA Partisi, Saadet Partisi, Gelecek Partisi, Demokrat Parti ve Türkiye Değişim Partisi'nden 39 isim milletvekili seçildi.

"SİZİN ELEŞTRDİĞİNİZİ HATIRLIYORUM"

CHP'li gazeteci İsmail Saymaz, bu duruma değindi. Saymaz, Özel'e "Parti tarihindeki en büyük tahribat olarak görüyorsunuz. Ama ben çok net hatırlıyorum 39 vekil ilan edildiğinde sizin eleştirdiğinizi hatırlamıyorum. O günlerde sahipleniyoruz, destekliyoruz demiştiniz. Şimdi ise tam tersine konuşuyorsunuz. Bu bir çelişki değil mi?" diye sordu.

"SORUYLA İLGİLİ NET KONUŞMADI"

Soruya net bir cevap veremeyen Özgür Özel, "Kamuoyu önünde savunacağım tabii.. Ne yapacağım ortada kazanılmak istenilen bir seçim var" diyerek şunları söyledi:

Değil. Şimdi biz birincisi fanatik CHP'liyim. Ben bir tane fazla CHP milletvekili gelsin diye her şeyi veririm. Aylar öncesinde yaptığım itiraz şudur MYK'da en 3 kez söyledim. Bu iş ittifaka gidiyorsa bu ittifakın bir iç hukuku olur. İç hukuk yapılacak.Milletvekilleri sıralarımızı oy oranlarına göre belirleyeceğiz denecek. Ben bunun 1 yıl önce, 6 ay önce de dedim. Hatta bir iç hukuk yazılır dendi, niyetlendi ve bırakıldı.Ben milletvekillerini belirleme komisyonunda ben yoktum. İttifakların görüşüldüğü yerde de yoktum. Biz son zamanlarda grup kuracak kadar verilecekmiş.

"KAMUOYU ÖNÜNDE SAVUNACAĞIM TABİ"

4 diğer partiye toplamında 20 dendi, o bile çok geldi.Ben kaç tane verildiğini, MYK toplantısında öğrendim. "Çok kötü şeyler oluyor, ittifak ortaklarına çok verildi" denildi. "39-40 tane verildi.. Hatta 45" denildi.Listelerin verildiği gün Özgür Özel çıkıyor listeleri eleştiriyor olacak iş değil. Seçiminden kaybından suçlu tutulursun! Olacak iş değil.Kamuoyu önünde savunacağım tabii. Ne yapacağım! Ortada kazanılmak istenilen bir seçim var.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!