banner2

Bir CHP'linin itirafı: Ankete bot basan iBAN'ını gönderiyor, sonra hesaba para yatıyor

CHP içerisindeki büyük ayrışma, sosyal medyadaki robot hesap kavgasını bir kez daha açığa vurdu. Bir Kılıçdaroğlu muhalifinin yazdıkları, internetteki tüm kampanyaların ne şekilde yürüdüğünü gözler önüne serdi.

Gündem 03.08.2022, 11:23
Abone ol
Bir CHP'linin itirafı: Ankete bot basan iBAN'ını gönderiyor, sonra hesaba para yatıyor

CHP'nin anketlerde olduğu gibi sosyal medyada bot hesaplar ve maaşlı trollerle algıyı nasıl yönlendirdiği bir kez daha ifşa oldu. İnternet kampanyaları için büyük paraların harcandığı partide bu kez, bot operasyonlarında görev almış bir hesabın sahibi, Kemal Kılıçdaroğlu yönetimine isyan ederken çalışma yöntemlerini de açığa serdi. 

Twitter'da 'arezchp' rumuzunu kullanan CHP'li isim, partililerin aslında Ekrem İmamoğlu ya da Mansur Yavaş'ı desteklediğini göstermek için herkese açık anket yaptıklarını ancak Kılıçdaroğlu'na bağlı trol ekibinin devreye girerek bu anketleri sabote ettiğini yazdı. Partinin fiilen 3'e bölünmüş durumda olduğunu aktaran Arez adlı CHP'li şu bilgileri verdi:

CHP 3 PARÇAYA BÖLÜNMÜŞ DURUMDA

"Sevgili dostlar, bugün sizlerle bazı gerçekleri gün yüzüne çıkartacağız. Bilinen üzere CHP şu an 3 parçaya bölünmüş vaziyette. 
1-Kılıçdaroğlu'nu destekleyenler
2-Ekrem İmamoğlu'nu destekleyenler
3-Mansur'u destekleyenler.
Bu gruplar sürekli birbirine giriyor. Ama özellikle Kılıçdaroğlu taraftarları her fırsatta Ekrem İmamoğlu'nu sevenleri ve Mansur Yavaş'ı destekleyen kişileri; hakaret ederek, rencide ederek, anonim hesapları fişleyerek, küçük düşürerek, 'fon alıyor' vb hikayelerle Kılıçdaroğlu'nu yoğun bir şekilde yükseltmeye çalışıyorlar."

BOTLARI BASAN KİŞİ IBAN'INI ATIYOR VE...

"Ekrem İmamoğlu'nu destekleyen ve Mansur Yavaş'ı destekleyen kişilerin tek bir gayesi var, seçime kazanma ihtimali en yüksek adayla girmektir. 

Kılıçdaroğlu taraftarları ısrarla reddediyorlar ve Kılıçdaroğlu'nun seçim anketlerinde yüksek farklarla kazandığı söylemlerini kullanıyorlar. Ee peki bu anketler nasıl oluyor? Nasıl oluyor da bu anketlerde sürekli Kemal Kılıçdaroğlu yüksek farklarla kazanıyor? Bugün bu konuya değineceğiz sevgili dostlar..."

"Burada bulunan insanların birçoğunun tanıdığı isimler bakalım nasıl anketlere bot basıyorlar... CHP adlı gayriresmi bir grup açılıyor. Oraya anketler atılıyor ve Kılıçdaroğlu geriye düştüğü zaman bilin bakalım ne yapıyorlar?

Botlar geliyor. Bunu duyan diğer sevgili CHP'li yetkililer bakalım neler yapacaklar? Botları basan kişi iBan'ını atıyor ve bot paralarını herkesin atmasını istiyor."

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!