banner2

Bir anne daha evladına kavuştu

Diyarbakır annelerinden biri olan Ayşegül Biçer, evlat nöbetinde kararlılık göstererek, evladının terör örgütü PKK'dan kaçmasıyla birlikte mutluluğa ulaştı.

Gündem 28.07.2021, 19:05 28.07.2021, 19:47
Abone ol

TRT Haber’e konuşan Ayşegül Biçer, evladına kavuşacağı için çok mutlu olduğunu söyleyerek, "Çok mutluyuz, heyecanlıyız. Umutlarımızın bittiği noktaya geldiği anda çocuğumun bana dönmesi, telefon açıp kurtulduğunu, PKK'dan kaçtığını söylemesi bizim için büyük bir umut oldu. Demek ki anneler isterse kazanabilir, anne yüreği gerçekten kazandı" dedi.

"TÜM ANNELER BU ZAFERE ULAŞACAK"

PKK'dan kaçışların arttığından bahseden Biçer, "Çok şükür sıra bana da geldi. Ben de evladımı geri kazandım. Allah'ın izniyle tüm anneler bu zafere ulaşacak, hepsi kendi evlatlarına kavuşacak" ifadelerini kullandı.

"BUNU ÇOK İYİ BİLSİNLER DOĞU VE GÜNEYDOĞU HALKI UYANDI"

Hiçbir zaman kararlı duruşundan vazgeçmediğini vurgulayan Biçer, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Tehdit edildim, evim kundaklandı. Onlar beni yıldırmak istedi, çocuğumu bana karşı konuşturdular, kimi çocuklarımızın ölümünü paylaştılar, sırf bizi yıldırmak için. Çünkü PKK ve HDP yıllardır aldığı çocukların ailesine zulmetmeye alışmıştı, ben onlara boyun eğmedim. Çocuğum gittiği günden beri onlara başkaldırdım. Bunu çok iyi bilsinler ki Doğu ve Güneydoğu halkı uyandı."

"PKK BİTMEDEN BU EYLEM BİTMEYECEK"

Haklı mücadelesinin süreceğinin altını çizen Biçer, "Bir çığlıkla başlayıp çığ gibi büyüyen bir evlat nöbetiydi. Bu eylem devam edecek. Er ya da geç bu çocukların hepsi dağdan inecek. PKK bitmeden bu eylem bitmeyecek" diye konuştu.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN AYŞEGÜL BİÇER’İ TEBRİK ETTİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, anne Biçer’i telefon ile arayarak, tebriklerini iletti.

Biçer, "Böyle bir mucize Rabbim oğlumu bana geri bağışladı. Siz bize sahip çıkmasaydınız, biz orada bu mücadeleyi sürdüremezdik. PKK'dan söke söke alacağım oğlumu. Şimdi bu saatten sonra bütün evlatlar hedefimiz. Yarın davul zurnayla HDP'nin kapısına gidiyorum, bu zaferi ilan edeceğiz. Anneler isterse dağları delip evlatlarını kazanır. Yarın buluşmamız yapılacak. Bu zafer hepimizin" diye konuştu.

Erdoğan da "O bizim görevimizdi, biz görevimizi yaptık. Siz de bizi teşvik ettiniz. Orada dik durdunuz. Sizin orada dik duruşunuz yolları açtı" diyerek cevap verdi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!