Yandex Metrica

Binayı saran örtü kalktı! Haydarpaşa Garı yıllar sonra ilk kez görüntülendi

Binayı saran örtü kalktı! Haydarpaşa Garı yıllar sonra ilk kez görüntülendi

Haydarpaşa Garı'nı 2016'dan beri devam eden restorasyon nedeniyle binanın çevresine kaplanan örtü kaldırıldı. Restorasyonun devam ettiği Haydarpaşa Garı'nın yeni hali dron ile ilk kez görüntülendi.

Gündem

24.06.2024, 15:53

İstanbul'un Kadıköy ilçesinde bulunan mega kentin tarihi simgelerinden biri olan tarihi Haydarpaşa Garı'nın 28 Kasım 2010 tarihinde çıkan yangın sonucu çatısı hasar görmüştü.

Devlet Demiryolları İşletmesi Genel Müdürlüğü'nün tarihi garın orijinal haline sadık kalarak hazırladığı restorasyon projesine, Kadıköy Belediyesi onay vermişti. O tarihten bu yana restorasyon sürecine giren Haydarpaşa Garı'nda çalışmalar devam ediyor. Anıtlar Kurulu tarafından da onaylanan proje doğrultusunda, tüm binanın restore edilmesine karar verilmişti.

İslami değerlere ve Kur'an-ı Kerim'e saygısızlık yapan şüpheli yakalandı İslami değerlere ve Kur'an-ı Kerim'e saygısızlık yapan şüpheli yakalandı Haberi Görüntüle

BİNAYI SARAN ÖRTÜ KALDIRILDI

Bu amaçla çalışmalar 2016 yılı içinde başlamıştı. Haydarpaşa Garı’nda 2016’da başlayan restorasyonda son aşamaya gelindi. Binanın çevresini kaplayan örtülerin bir kısmının kaldırıldığı görüldü.

15 Temmuz bugün Ankara'da otobüsler bedava mı? Ankara'da EGO otobüsler, metro ücretsiz mi? 15 Temmuz bugün Ankara'da otobüsler bedava mı? Ankara'da EGO otobüsler,... Haberi Görüntüle

URALOĞLU: 2024'TE HAZIR HALE GELECEK

Hatırlanacağı üzere geçen yıl Temmuz ayında Haydarpaşa Garı’nda yürütülen restorasyon çalışmalarını ve bölgede bulunan Arkeopark Alanını inceleyen  Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, şunları kaydetmişti;

"Tarihi dokuya zarar vermeden çalışmaları titizlikle sürdürüyoruz. 2010 yılında çıkan yangında büyük hasar gören gar, 2024’te tamamen hazır hale getirilecek" Restorasyonda olan Haydarpaşa Garı'nın yeni hali, dron ile görüntülendi.

Habere Tepki Ver

3

0

0

0

0

0

0

0

Yorumlar (0)

Recep KIYATSIL

TRHaber.com - Gündem


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading