Yandex Metrica

Sitede Ara

Binali Yıldırım gençlerin 'Reis'i ara' çağrısına kayıtsız kalamadı

Binali Yıldırım gençlerin 'Reis'i ara' çağrısına kayıtsız kalamadı

AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım, Sakarya'da gerçekleştirdiği ziyaret esnasında gençlerin “Reis'i ara” çağrısına kayıtsız kalamadı. Görüşmede kalabalığın tezahüratlarını duyan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Gençlere sokakta mı hitap ediyorsun” diye sorunca, Yıldırım, “İçerilere sığmıyorlar, salonlar almadı, sokağa taştık” cevabını verdi.

Gündem

23.01.2024, 22:01

AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım, AK Parti Sakarya İl Başkanlığı ziyaretinde dışarıda kendisini bekleyen partililer ile bir araya geldi.

Partililer art arda “Reis'i ara” diye sloganlar atınca Binali Yıldırım, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı telefon ile aradı. Telefon görüşmesi sırasında coşkulu kalabalığın tezahüratlarını işiten Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, “Gençlere sokakta mı hitap ediyorsun” sorusuna Binali Yıldırım, “İçerilere sığmıyorlar, salonlar almadı, sokağa taştık” yanıtını verdi.

Necip Fazıl Kısakürek'in Sakarya şiirinden iki dize okuyan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, “Hep beraber inşallah 2023'e giriyor muyuz, 2023 için hazırlıklar tamam mı?” diye sorunca vatandaşlar “Evet tulum çıkartacağız” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “İnşallah Sakarya kendine yakışanı yapacak ve size saygısızlık yapana da sandıklarda haddini bildireceğinize inanıyorum. Arifiye'nin hakkını vereceksiniz tamam mı? Arifiye'de yapılan yanlışlıkların haddini bunlara bildirmeye hazır mıyız? Hastanemiz de bir taraftan yapılmaya başladı. İnşallah sağlıkta da biz neler yaptık, neler yapıyoruz; bunun da haddini yine bunlara bildireceğiz. Bazı kendini bilmezler var, onlara laf geçmiyor. Onlar ancak nereden anlar? Sandığın dilinden anlar. Sandıkta bunlara verilecek olan cevap çok önemli. Kapı kapı ana kademeyle kadın kollarıyla gençlik kollarıyla beraber yaptığımız zaman evelallah Sakarya'ya inanıyorum. Sakarya'nın kadınlarına, gençlerine inanıyorum ve Sakarya'dan da Allah'ın izniyle tulum çıkaracağınıza inanıyoruz. Cumhur İttifakı olarak birliğimiz, beraberliğimiz çok önemli. Sakın bu konuda da taviz vermeyin. Birbirimizi Allah için sevmeye, devamlı bunu anlatmaya sürekli olarak devam edin.” ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın sözlerinin üzerine Binali Yıldırım da “Sağ olun Sayın Cumhurbaşkanım. Sakarya hazır, inşallah bu heyecanla bu coşkuyla 2023'te zafer bizim olacak.” şeklinde konuştu.

Telefon görüşmesinden sonra partililer ve Yıldırım “Bir Şarkısın Sen” adlı şarkıyı söyledi.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading