banner2

Biden sağlık durumu hakkında konuştu: Sorgulanması tamamen meşru

Son dönemde yaptığı garip davranışlar ve ilerleyen yaşı ile konuşulan ABD Başkanı Biden, bu konudaki sorgulamaların "tamamen meşru" olduğunu ancak sağlığının gayet iyi olduğunu açıkladı

Gündem 24.10.2022, 19:35 24.10.2022, 20:20
Abone ol
Biden sağlık durumu hakkında konuştu: Sorgulanması tamamen meşru

ABD'de 8 Kasım'da yapılacak ara seçimler öncesi, yakında 80 yaşına girecek jOE Biden'ın sağlık durumu ve 2024'teki başkanlık seçimlerinde aday olup olmayacağı sorgulanıyor.

DESTEKÇİLERİNE "ENDİŞE ETMEYİN" MESAJI

Ülkede özellikle Cumhuriyetçi kesimden birçok kişi, hareketlerini ve yaptığı gafları gerekçe göstererek Biden'ın başkanlık makamı için "yeterli" olmadığını savunuyor. Biden'a, MSNBC televizyonuna verdiği röportajda, sağlık durumu konusunda birçok destekçisinin "endişeli" olduğu hatırlatıldı.

Bunun üzerine Biden, "Ben de dahil, birisinin yaşı konusunda endişe duyulması tamamen meşru. Ama bu konuda bir karara varmanın en iyi yolu beni izlemek. Hareketlerim yavaşladı mı? Tempom yerinde mi? Bunları görmek" dedi.

"KADERE İNANIRIM"

Biden, 2024'te başkan olmasını engelleyebilecek durumlarla karşılaşabileceğini ancak buna çok ihtimal vermediğini belirterek, "Benim kadere saygım sonsuz. Yarın bir hastalığım olabilir, ölebilirim. Enerji seviyem, yapabileceklerim açısından insanlar beni değerlendirebilir. Benim onların dediklerini yapabileceğimi düşünüyorlarsa bu güzel. Ama böyle düşünmüyorlarsa bana karşı çıkabilirler" dedi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!