banner2

Beylikdüzü'nde CHP-HDP'den ortak provokasyon: Sandıkta kavga çıkardılar

İstanbul Beylikdüzü'nde bir okulda CHP'li ve AK Partili okul görevlileri arasında "rozet" tartışması yaşandı. Tartışmaya HDP'liler de dahil olunca olay büyüdü.

Gündem 28.05.2023, 16:44 28.05.2023, 17:31
Abone ol

Türkiye, 14 Mayıs'ta 28. Dönem Milletvekilliği ve Cumhurbaşkanlığı seçimi için sandık başına gitmiş, milletvekili seçiminde Cumhur İttifakı yüzde 49,47 oy alarak 323 milletvekili, Millet İttifakı yüzde 35,01 oy alarak 212 milletvekili, Emek ve Özgürlük İttifakı yüzde 10,55 oy alarak 65 milletvekili çıkardı. Cumhurbaşkanlığı seçiminde ise Cumhur İttifakı'nın adayı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yüzde 49,52, Millet İttifakı'nın adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu yüzde 44,88, Ata İttifakı'nın adayı Sinan Oğan ise yüzde 5,17 oy almıştı. 

CHP'LİLER PROVOKE ETTİ

Hiçbir adayın yüzde 50+1'i sağlayamaması üzerine seçmenler bugün ikinci tur için yeniden sandık başına gitti. Genel olarak sakin bir havada geçen oy verme işlemleri sırasında zaman zaman gerginlikler de yaşanıyor. Bu gerginliklerden biri de İstanbul Beylikdüzü'nde yaşandı. CHP'lilerin yakalarına, üzerinde kalp resmi bulunan rozet takmasına AK Parti'li okul görevlileri tepki gösterdi.

HDP'LİLER DE DAHİL OLDU

Dr. Ayla Savaş Ortaokulu'nda CHP'lilerin rozetlerini çıkarmak istememesi üzerine iki grup arasında tartışma başlarken tartışmaya HDP'liler de dahil oldu. 

CHP'Lİ BELEDİYE BAŞKANI ÇALIK DA KARIŞTI

Bu sırada orada bulunan Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık ve beraberindekiler de yaşanan tartışmaya karıştı.

AK Partili okul görevlileri, Çalık ve beraberindekiler hakkında polise şikayette bulundu. 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!