Yandex Metrica

'Benzemezler ittifakı' bölündü! Altılı Masa TBMM Başkanı adayı konusunda anlaşamadı!

'Benzemezler ittifakı' bölündü! Altılı Masa TBMM Başkanı adayı konusunda anlaşamadı!

Cumhurbaşkanı ve 28. dönem milletvekili öncesinde sık sık birliktelik mesajları veren Altılı Masa, TBMM Başkanı adayı konusunda bölünme yaşadı.

Gündem

23.01.2024, 21:00

HDP desteğiyle seçime giren Millet İttifakı şimdi de TBMM Başkanı adayı konusunda bölünme başladı. 14 Mayıs ve 28 Mayıs seçimlerinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Cumhur İttifakı karşısında ağır bir yenilgi alan Millet İttifakı TBMM adaylığı konusunda birleşemedi. 

30. TBMM Başkanı seçimi için 2 Haziran Cuma günü başlayan TBMM Başkanı adaylığı başvuruları, saat 24.00 itibarıyla son buldu. 

Sona eren bu süre zarfında da seçim sürecinde birçok kez toplanıp sonuç alamadan ayrılmalarına, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in masayı dağıtmasına rağmen Altılı Masa'nın oluşturmaya çalıştığı 'birliktelik' algısı da çöktü.

TÜİK açıkladı:Mayıs 2024 işsizlik oranı yüzde 8,4 TÜİK açıkladı:Mayıs 2024 işsizlik oranı yüzde 8,4 Haberi Görüntüle

MASA İLK FIRSATTA BÖLÜNDÜ

Yedili Masa'da TBMM Başkanı adayı belirleme konusunda ayrılık rüzgarları esti.

Masanın ayaklarından Saadet Partisi ve Gelecek Partisi arasında varılan mutabakat sonucu, Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı adayı olarak Gelecek Partisi Antalya Milletvekili Serap Yazıcı Özbudun gösterildi.

Ancak masanın diğer ayağı olan DEVA Partisi ise ortaklarına ters düştü. Masa'nın ayaklarından biri olan DEVA Partisi, TBMM adayı olarak farklı bir ismi gösterdi.

DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü İdris Şahin'in sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım ile Meclis Başkanı adayının Mustafa Yeneroğlu olduğunu duyurdu.


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading