banner2

'Ben gerçek anlamda milliyetçiyim' diyen Bay Kemal'in terör bağlantıları

14 Mayıs seçimleri öncesi PKK ile ortak mitingler yapan, FETÖ'den yargılanan isimleri milletvekili listelerine ekleyen, Batı'nın tüm isteklerini kabul eden Kemal Kılıçdaroğlu'nun 28 Mayıs seçimleri öncesi evinin mutfağına sakladığı ülkücü maskesini gün yüzüne çıkardı.

Gündem 25.05.2023, 16:19 25.05.2023, 17:19
Abone ol

14 Mayıs seçimlerinde FETÖ ve PKK'nın desteklerine rağmen halkın iradesinin karşısında boyun eğen Kemal Kılıçdaroğlu'nun, 28 Mayıs seçimleri öncesi milliyetçi ve muhafazakar kesime şirin gözükmek için başlattığı ülkücü akımı vatandaştan tepki gördü. Bay Kemal'in iki yüzlü siyaseti arvişin tozlu sayfalarından döndü.

"KARA PROPAGANDA"

Youtube'da yayınlanan Babala TV'de soruları yanıtlayan Kemal Kılıçdaroğlu'nun program esnasından "Ben gerçek anlamda milliyetçiyim" sözleri gündem oldu. Sözce milliyetçi Kemal Kılıçdaroğlu'nun programda yaptığı manipülasyon ve kara propaganda sosyal medyada vatandaşların yoğun tepkisine neden oldu.

TERÖR İLİŞKİSİ

Türkiye 28 Mayıs’ta ikinci kez sandıklara gitmeye hazırlanırken seçimler yine dünya gündeminde. İlk turda yüzde 44,88 oyla Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın gerisinde kalan CHP Genel Başkanı ve Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı Kılıçdaroğlu söylem değişikliğine gitti. İşte sözde milliyetçi Kemal Kılıçdaroğlu'nun terör bağlantıları.

"BÜTÜN GÜCÜMÜZLE MÜHRÜ VURMALIYIZ"

"Kılıçdaroğlu desteklenecek bir adaydır" diyen  PKK’lı Terörist Elebaşı Remzi Kartal şunları söyledi: Cumhurbaşkanlığı seçiminde Erdoğan'ın çöküşünü sağlayacak tercihimizi bu temelde yapmalıyız. Kılıçdaroğlu'na destek verip parlamentoda ise bütün gücümüzle Yeşil Sol Parti'nin altına mührümüzü vurmalıyız. Bunlara karşı üçüncü yol olarak alternatif bir cumhurbaşkanı adayı çıkarılması Erdoğan'ın seçiminin zeminini hazırlamak olacaktı.

HENDEKÇİ TERÖRİSTLERİ ARKADAŞ İLAN ETTİ

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu Diyarbakır'ı tuzaklı hendeklerle dolduran teröristle için ilginç bir ifadede bulundu, "Barikatları kuran arkadaşlara da kişilere de kim yapıyorsa onu bilmiyoruz tabi, siz Tahir Elçi'yi seviyorsanız onun vasiyetinin gereğini yapın, kaldırın" dedi.

KARAYILAN'DAN DESTEK

PKK’lı Terörist Elebaşı Cemil Bayık: 

"Erdoğan’ın yıkılması için HDP’nin gösterdiği adaya tüm halkımız oy versin"

"KİMİN NE OLDUĞUNU GAYET İYİ BİLİRİZ"

Millet İttifakı adayı Kemal Kılıçdaroğlu, Babala TV'de Yeşil Sol Partili Sırrı Sakık ile ilgili, "Sırrı Sakık bize hangi desteği verecek, nasıl destek verecek? Kimin ne olduğunu biz gayet iyi biliriz" şeklinde konuştu. Kılıçdaroğlu'na sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla yanıt veren Sakık, "İnsanları sandık başına gelmeye ikna etmeye çalıştığım için cevap hakkımı seçim sonrasına bırakıyorum" dedi.

İHANET PAZARLIĞI

Eski Ağrı Belediye Başkanı HDP'li Sırrı Sakık, iktidara geldiklerinde teröristbaşı Öcalan'ı serbest bırakacaklarını açıkladı. CHP Genel Başkanı ve Millet İttifakı'nın cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu'na seslenen HDP'li Sakık, "kapalı kapılar ardında konuşulanları deklare etme" çağrısında bulundu.

YEREL YÖNETİMLERE ÖZERKLİK

PKK’lı Terörist Elebaşı Cemil Bayık, "Yerel yönetim şartları var, bunların olduğu gibi kabul edilmesini istiyoruz" dedi. 7 Ocak 2016 'da yaptığı bir konuşmada yerel yönetimlere özerklik şartından bahseden Kılıçdaroğlu; "CHP iktidarında yerel yönetimlere özerklik şartını mutlaka getireceğim" dedi.

"SIRTIMIZI YPG'YE DAYIYORUZ"

HDP’li Figen Yüksekdağ:

"Biz sırtımızı Rojava'ya, Kobani'ye, IŞİD vahşetine karşı direnen halklara, insanlık mücadelesi yürüten YPG-YPJ'ye dayıyoruz. Bunu söylemekte hiçbir sakınca görmüyoruz. Bakın sırtımızı kime dayadığımızı çok net söylüyoruz ve bundan sonrada sırtımızı buraya dayamaya devam edeceğiz" dedi.

"YPG'Yİ TERÖR ÖRGÜTÜ OLARAK GÖRMÜYORUZ"

Katıldığı canlı yayında CHP lideri, "YPG'yi terör örgütü olarak görmeyiz. Kendi bulunduğu yerde kendisini, halkını savunan bir örgüt olarak görürüz." ifadelerini kullanmıştı. Ayrıca Kılıçdaroğlu, "Türkiye'nin ne beka sorunu olacak? (ABD'nin, Türkiye'nin yanı başındaki silahlı güçleri desteklediğini biliyoruz, denmesi üzerine) Yani onlar bize mi saldıracaklar?" diye konuşmuştu:

"Terör örgütü var, Türkiye'nin beka sorunu var, derseniz, bu doğru değil. Türkiye Cumhuriyeti tarihinde hiçbir zaman terör örgütüne karşı Türkiye Cumhuriyeti Devleti, benim bir beka sorunum var, dememiştir ve diyemez de. Ne demek ya? Bir terör örgütü var diye beka sorunu mu tartışılır?"

APO'YA ÖZGÜRLÜK

Murat Karayılan, "14 Mayıs'ta yalnızca Cumhurbaşkanı değil, sistem seçilecektir. Türkiye'ye özerklik getirmek istiyoruz. Önder Apo'nun fiziki olarak özgür olma vakti gelmiştir. Önder Apo'nun özgürlüğü için de mücadele yürütmeliyiz ve başlatacağımız hamleler bu temelde gelişmek durumundadır."

PKK'NIN UMUDU BAY KEMAL

Terörist Duran Kalkan, bir yandan Millet İttifakı'nın adayı CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun seçimlerde desteklenmesini gerektiğini ifade ederken bir yandan da MİT'in gerçekleştirdiği operasyonlardan ne kadar korktuklarını belli etti.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!