Yandex Metrica

Sitede Ara

Belediyeler Birliği raporunda ortaya çıktı! İmamoğlu ve Yavaş sınıfta kaldı

Belediyeler Birliği raporunda ortaya çıktı! İmamoğlu ve Yavaş sınıfta kaldı

CHP'li Ankara ve İstanbul Büyükşehir belediyelerinin deprem bölgesine kurdukları çadır sayısı Belediyeler Birliği'nin raporuna girdi. İki belediyenin sadece 1200 kişilik çadır kurduğu ortaya çıktı

Gündem

11.03.2024, 11:13

Asrın felaketi olarak adlandırılan Kahramanmaraş merkezli depremlerin üzerinden 1 aydan fazla bir zaman geçti. Çifte felakette hayatını kaybedenlerin sayısı 50 bini aştı. 

Depremlerde 11 ilde büyük yıkıma neden olurken onlar köy ağır hasar aldı. Çifte felaketin hemen ardından devlet tüm imkanlarını seferber ederek ilk etapta depremzedelerin barınma ihtiyacına yönelik bölgeye çok sayıda çadır sevk etti. Daha sonrasında ise konteynerkentler kuruldu.

Konya Büyükşehir Belediyesi, Sakarya Büyükşehir Belediyesi, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi olmak üzere birçok AK Parti'li belediye; çadır yardımlarının yanı sıra deprem bölgelerinde konteynerkent kurdu. Ancak Ankara ve İstanbul Büyükşehir Belediyelerinin deprem bölgelerinde konteynerkent kurmaması dikkatlerden kaçmadı. 

O ilimizde kimsenin bilmediği gizemli NATO üssü çıktı: Ormanın içinde yıllarca kamufle olmuş O ilimizde kimsenin bilmediği gizemli NATO üssü çıktı: Ormanın içinde... Haberi Görüntüle

SADECE 1200 ÇADIR KURDULAR

ABB ve İBB Başkanları Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş, cumhurbaşkanlığı yardımcılığı hayaline kapılık depremzedeleri unuttu. Lojistik destek, mobil mutfak, tuvalet ve mobil duş desteklerinin dışında en önemli ihtiyaç olan barınma ihtiyacına karşı Aiki belediyenin deprem bölgelerinin tamamında toplamda sadece 1200 kişilik çadır kurduğu Türk Dünyası Belediyeler Birliği'nin raporuna yansıdı.

Muğla'da akıllar durgunluk veren olay! Seri katil gibi peş peşe cinayetler işleyip kaçtı! Muğla'da akıllar durgunluk veren olay! Seri katil gibi peş peşe... Haberi Görüntüle

HANGİ BELEDİYE KAÇ ÇADIR KURDU?

50 binden fazla insanın hayatını kaybettiği depremlerin etkilediği illerde binlerce depremzedenin barınma ihtiyacını gideren Konya Büyükşehir Belediyesi'nin toplam 400 çadırlık bir kent kurduğu, ayrıca 2 bin konteynerlik bir kent için çalışmaları sürdürdüğü, Rize Belediyesi'nin bin kişi kapasiteli 200 çadır, Sakarya Büyükşehir Belediyesi'nin 550 konteyner, Mersin Büyükşehir Belediyesi'nin kurduğu konteyner kentin yanında 300 ailelik çadır, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'nin 800 kapasiteli tam teşekküllü çadır kent ve sahra hastanesi kurmak için çalışmalarını sürdürdüğü belirlendi.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading