banner2

'Beklediğimiz an yaklaşıyor' diyen Bakan Dönmez'den doğalgaz müjdesi

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Karadeniz gazının nisan ayında Filyos Doğal Gaz İşleme Tesisi'ne getirileceğini açıkladı.

Gündem 22.03.2023, 12:10 22.03.2023, 13:33
Abone ol

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, sahadaki çalışmaları incelemek ve gelinen son nokta hakkında bilgi almak için Filyos Doğal Gaz İşleme Tesisi'ni ziyaret etti.

Filyos Doğal Gaz İşleme Tesisi'nde incelemelerde bulunduktan sonra açıklamalarda bulunan Bakan Dönmez'den doğalgaz müjdesi geldi.

''NİSAN AYINDA FİLYOS'A GELECEK''

Projenin ilk fazında sona yaklaşıldığını belirten Bakan Dönmez, şu ifadeleri kullandı;

"Nasipse milletimizin de bizim de ekibimizin de sabırsızlıkla beklediği an artık yaklaşıyor. İnşallah çok kısa bir süre içinde, nisan ayı içinde Karadeniz gazını Filyos Doğal Gaz İşleme Tesisi'ne getireceğiz." 

''YOĞUN MESAİ İÇERİSİNDE ÇALIŞIYORUZ''

Dönmez, sahada çalışmaların hızla devam ettiğine işaret ederek, şunları kaydetti: "Acımız halen taze. Depremde birçok insanımızı kaybettik. Ama yaraları süratle sarmaya çalışıyoruz. Yaraları sararken bir taraftan da Türkiye'nin gelişmesi, kalkınması için daha önceden başlattığımız projeleri hayata geçirmek için yoğun bir mesai içerisindeyiz.''

''85 MİLYONUN ORTAK PROJESİ''

''Bu tip projeler 85 milyon insanımızın ortak projeleridir.'' diyen Bakan Dönmez, ''Bu değerler, bu varlıklar 85 milyon insanımızın, gencinden yaşlısına, ortak malıdır. Ekibimiz de çalışanlarımız da bu bilinçle çalışmalarını sürdürüyorlar." değerlendirmesinde bulundu.


Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!