BBC'nin Suriyeli yalanı: Halk Türk bayrağı taşıyor, İngilizler 'protesto ettiler' diyor

Suriyelilerin dün cuma namazı sonrası toplanıp Türkiye'yi protesto ettiğini iddia eden İngiliz yayın organı BBC'yi fotoğraflar yalanladı.

Gündem 13.08.2022, 16:27
BBC'nin Suriyeli yalanı: Halk Türk bayrağı taşıyor, İngilizler 'protesto ettiler' diyor

Suriye Milli Ordusu kontrolü altındaki Azez'de Türk bayrağına yönelik saldırı olayıyla sonuçlanan provokasyonlara İngiliz medyası da destek veriyor.

Londra merkezli BBC'nin Türkçe servisi, Azez, Cerablus ve Bab ilçelerinde cuma namazı sonrası toplanan Suriyelilerin Türkiye'yi protesto ettiğini, gösterilere müdahale edildiğini ve bazı kişilerin gözaltına alındığını ileri sürdü. 

Türkiye destekli muhaliflerin Türk bayrağına yönelik saldırıyı gerçekleştiren provokatörlere yönelik gözaltı operasyonlarına değinmeyen İngiliz yayın organı, binlerce kişilik grupların Türkiye'ye destek vermek üzere bayraklarıyla sokağa çıktığı gerçeğini de görmezden geldi. 

İŞTE 'GERÇEK' FOTOĞRAFLAR

 

Cuma namazı sonrası sokaklarda buluşan binlerce Suriyeli, ellerinde Türk bayraklarıyla Türkiye'ye sevgi gösterisinde bulundu. İngiliz yayın organı BBC ise bölgeden yansıyan fotoğrafları kadrajlayarak içerisinde Türk bayrağı bulunmayan görselleri servis etti ve Suriyelilerin toplu şekilde Ankara'yı protesto ettiği yalanını yaymaya çalıştı. 

BBC Türkçenin bu yalanı yaymaya çalıştığı sırada hem Zeytin Dalı hem de Fırat Kalkanı bölgelerinde onbinlerce Suriyeliyi temsil eden aşiretler ortak açıklama yapıyor ve "Türkiye'nin düşmanı düşmanımız, dostu da dostumuzdur" diyordu. Üstelik muhalif silahlı gruplar da topyekûn şekilde Türkiye'nin yanında olduklarını duyurmuş ve provokasyonlara imza atanlara yönelik operasyonların sürdüğünü bildirmişti. 


 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!