Yandex Metrica

Bayramın 4 günlük acı tablosu: 26 kişi hayatını kaybetti, 5 bin 345 kişi yaralandı!

Bayramın 4 günlük acı tablosu: 26 kişi hayatını kaybetti, 5 bin 345 kişi yaralandı!

İçişleri Bakanı Yerlikaya, "Bayram tatilinin ilk 4 gününde maalesef 26 kişi hayatını kaybetti. 5 bin 345 kişi ise yaralandı" açıklamasını yaptı.  

Gündem

20.06.2024, 10:32

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, bayram tatilinin ilk dört gününde meydana gelen trafik kazalarına ilişkin son verileri duyurdu. Bakan Yerlikaya'nın açıkladığı verilere göre can kaybı 26'yaa yükselirken yaralı sayısı ise 5 bin 345'e yükseldi.

Bakan Yerlikaya, sosyal medya hesabından şu ifadeleri kullandı:

Bayram tatilinin 4. günü 18 Haziran 2024 Salı günü 24 saatlik sürede: 693 trafik kazası meydana geldi. 4 kişi maalesef hayatını kaybetti. 1.302 kişi yaralandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Kazakistan ve Azerbaycan'a gidiyor: Anayasanın 106. maddesi işletilecek Cumhurbaşkanı Erdoğan Kazakistan ve Azerbaycan'a gidiyor: Anayasanın 106. maddesi işletilecek Haberi Görüntüle

CAN KAYBI 26'YA YÜKSELDİ

Bakan Yerlikaya, ''Bayram tatilinin ilk 4 gününde (Cumartesi, Pazar, Pazartesi ve Salı) maalesef  26 kişi hayatını kaybetti.  5.345 kişi ise yaralandı. Hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum.'' ifadeleriyle acı bilançoyu gözler önüne serdi.

3 Temmuz'da başlıyor: Haliç köprüsü trafiğe kapatılıyor! 3 Temmuz'da başlıyor: Haliç köprüsü trafiğe kapatılıyor! Haberi Görüntüle

'DENETİMLERİN TEK BİR AMACI VAR'

Yerlikaya, ''Denetimlerimizin tek amacı var. Bayram tatiline giden vatandaşlarımızın sağ salim ailelerine kavuşması. Onlara sarılması.

Lütfen aşırı hız yapmayalım. Araçlarımızda da otobüslerde de emniyet kemeri takmayı ihmal etmeyelim. Trafik kurallarına uyalım.

Yolculuklar sizleri sevdiklerinize kavuşturmak için vardır, ayırmak için değil. Lütfen aklımızdan çıkartmayalım.'' ifadelerini kullandı.

Habere Tepki Ver

0

0

1

0

0

0

0

0

Hakan ULUDAĞ

TRHaber.com - Gündem


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading