Yandex Metrica

Bayramda hava nasıl olacak? Meteoroloji'den 4 ilde sarı alarm: Kuvvetli yağacak

Bayramda hava nasıl olacak? Meteoroloji'den 4 ilde sarı alarm: Kuvvetli yağacak

Meteoroloji'den yapılan 15 Haziran hava durumu tahminine göre 4 ilde sarı alarm verildi. Yağışların, Düzce, Zonguldak ve Bartın çevrelerinde yer yer kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek, sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı, yağış anında ani kuvvetli rüzgar ve kısa süreli fırtına ile ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkat edilmesi gerekiyor.

Gündem

15.06.2024, 10:07

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden alınan bilgiye göre; hava sıcaklıklarında bugünden itibaren İstanbul'da 8 derece düşüş olacak. Bugün Doğu ve Batı Karadeniz için fırtına uyarısı yapıldı. 4 şehir için ise sarı kodlu uyarı yapılırken vatandaşlardan dikkatli ve tedbirli olunması istendi. 

Hava sıcaklığının iç ve batı kesimler ile Karadeniz'de 3 ila 5 derece azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor. 

Gözaltına alınmıştı! Gaga Bulut olarak bilinen fenomenin ifadesi çıktı: Suç olduğunu bilmiyordum! Gözaltına alınmıştı! Gaga Bulut olarak bilinen fenomenin ifadesi çıktı: Suç... Haberi Görüntüle

SEL VE SU BASKINLARINA DİKKAT

Yağışların, Düzce, Zonguldak ve Bartın çevrelerinde yer yer kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek, sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı, yağış anında ani kuvvetli rüzgar ve kısa süreli fırtına ile ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkat! Rüzgarın, Karadeniz kıyılarında batı ve kuzeybatı yönlerden kuvvetli (50-70 km/saat) olarak esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunası gerekmektedir. Genellikle mevsim normalleri üzerinde seyreden hava sıcaklıklarının hafta sonunda kuzey, iç ve batı kesimlerde biraz azalacağı tahmin ediliyor.

İletişim Başkanı Altun'dan 15 Temmuz mesajı: Türkiye’ye demokrasi dersi vermeye kalkanlar darbe girişimine tepki göstermediler İletişim Başkanı Altun'dan 15 Temmuz mesajı: Türkiye’ye demokrasi dersi vermeye... Haberi Görüntüle

BAYRAMDA HAVA NASIL OLACAK?

İstanbul’da kavurucu sıcaklar, dün yerini kuvvetli gök gürültülü sağanak yağışa bıraktı. Mega kent İstanbul'da sıcaklıklar neredeyse 40 derece hissediliyordu. Ancak sıcaklıklar 28-30 derece civarlarına düşecek. Cumartesi gününü ve bayramın birinci gününü serin bir havada geçireceğiz. Rüzgarlar serin serin esecek. İstanbul'un ardından Ege'ye de serinlik gelecek. Özellikle Karadeniz Marmara ve İstanbul'da iyi bir serinleme olacak. 8 derece birden düşüş yaşanacak. Kurban Bayramı'nda Türkiye'nin bazı bölgelerinde de yağışlı hava hakim olacak.

Öğretmen mazerete bağlı yer değiştirme başvurusu ne zaman? Sonuçlar ne zaman açıklanır? Öğretmen mazerete bağlı yer değiştirme başvurusu ne zaman? Sonuçlar ne... Haberi Görüntüle

SICAK HAVA BAYRAMDAN SONRA DEVAM EDECEK

Başta Edirne olmak üzere İstanbul üzerinden İç Anadolu üzerinden bir sağanak geçişi olacak. Zaten serinlemeyi de bu sağladı. Bayramın ilk günü yağış daha çok Doğu'da. Erzurum, Artvin Kars Ağrı Erzincan taraflarında sağanak yağış var. Özellikle bugünden başlayarak Trakya Batı Karadeniz, Zonguldak, Bartın Sinop Samsun'a kadar uzanan kesim Ankara'nın da belirli ilçelerinde görülecek. İç Anadolu'da Sivas Kayseri Konya taraflarında sağanak geçişi olacak. Sıcak havanın bayramdan sonra yeniden etkisini artırması bekleniyor.

Yağışların, Kocaeli, Sakarya, Düzce, Zonguldak ve Bartın çevrelerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

Habere Tepki Ver

1

0

0

0

0

0

0

0

Yorumlar (0)

Recep KIYATSIL

TRHaber.com - Gündem


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading