banner2

Bayram tatilinde hava nasıl olacak? Ramazan Bayramı'nda hava sıcak mı?

Gündem 28.04.2022, 12:16 28.04.2022, 12:34
Abone ol
Bayram tatilinde hava nasıl olacak? Ramazan Bayramı'nda hava sıcak mı?

Meteoroloji'nin hava durumu değerlendirmelerine göre Ramazan Bayramı'nda hava sıcaklıkları mevsim normallerinde seyredecek. Peki, Bayram tatilinde hava nasıl olacak? Ramazan Bayramı'nda hava sıcak mı? İşte merak edilen soruların yanıtları...

BAYRAM TATİLİNDE HAVA NASIL OLACAK?

CNN TÜRK Meteoroloji Danışmanı Prof. Dr. Orhan Şen, bayramdaki ve bayram öncesindeki hava durumu için yaptığı açıklamada şunları söyledi:

Bahara girdik geçtiğimiz 10 gün içinde. Bahar sıcaklılarının bir adım ötesinde sıcaklıklar vardı. İstanbul civarı ve Marmara'da da bahar sıcaklıklarının üzerine geldik. İstanbul'da Nisan ayı ortalamalarına baktığımız zaman en yüksek 17-18 derecedir. Şimdi 24-25 derece.
Yağışlar çok fazla değil. Yarın ve ertesi gün Anadolu'da kırkikindi yağışları olacak. Perşembe gününe kadar bu şekilde devam ediyor. Cuma günü sıcaklıklarda mevsim normallerine doğru dönüş var. Batıda yağış yok ama Anadolu'da devam edecek. Bayrama baktığımız zaman hava böyle olmayacak, bu sıcaklıkları bayramda göremeyiz. Marmara, Ege'de sıcaklıklar 20 derecenin altında gibi seyredecek. Akdeniz ve Ege Bölgesi'nde tatile gidecekler için söylüyorum sıcaklıklar şimdiki gibi değil. Bayramda sıcaklıklar düşecek hatta yağış da var.

METEOROLOJİ HAVA DURUMU TAHMİNLERİ

İllerden hava durumu raporları şöyle seyrediyor:

ANKARA

Parçalı ve az bulutlu 28

İSTANBUL

Parçalı bulutlu 20

İZMİR

Parçalı ve az bulutlu 28

RAMAZAN BAYRAMI'NDA HAVA SICAK MI?

Meteoroloji'nin haftalık hava tahmini raporuna göre hava sıcaklıkları Perşembe ve Cuma günleri mevsim normallerinin üzerinde seyredecek.

Yapılan açıklamaya göre; daha sonraki günler sıcaklıklar azalarak mevsim normalleri civarına düşecek.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!