Bayraktar'dan Sözcü Gazetesi yazarı Çiğdem Toker’e sert tepki: Yalancı, sahtekar, yüzsüz

Sözcü Gazetesi yazarı Çiğdem Toker yalan haberi nedeniyle 30 bin Türk Lirası tazminata mahkum edildi. Yerli savunma sanayiinin öncüsü T3 Vakfı'na iftira atarak karalamaya çalışan Toker'e Türkiye Basın Yayın ve Matbaa Çalışanları Sendikası'ndan destek geldi. Toker de yalan haberi mahkemede tescillenmesine rağmen DİSK BASIN-İŞ'in desteğini #UNUTMAYIN etiketiyle sosyal medya hesabından paylaştı. Bu skandala Baykar Genel Müdürü Haluk Bayraktar ve Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı (T3 Vakfı) Mütevelli Heyeti Başkanı ve TEKNOFEST Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar'dan sert tepkiler geldi.

Gündem 31.03.2022, 23:38 01.04.2022, 00:34
Abone ol
Bayraktar'dan Sözcü Gazetesi yazarı Çiğdem Toker’e sert tepki: Yalancı, sahtekar, yüzsüz

Yurt dışından fonlanan Sözcü'nün yalan haberlerinden birine mahkemeden ceza geldi. Türkiye'nin güçlenmesine engel olma görevini üstlenen Batı'ya maşalık yapan kokuşmuş zihniyet iftira atanı kutsadı.

AMERİKAN SOLU YALAN HABERCİLİĞİNİN YANINDA

Türkiye Basın Yayın ve Matbaa Çalışanları Sendikası(DİSK BASIN-İŞ) Twitter hesabından Sözcü Gazetesi yazarı Çiğdem Toker'e skandal bir destek açıklaması yaptı.

DİSK BASIN-İŞ'in mesajında, "T3 Vakfı'nın 'İBB'den Vakıflara Hizmet Raporu' haberi nedeniyle açtığı davada meslektaşımız Çiğdem Toker'e 30 bin TL tazminat cezası verildi. Çiğdem Toker'in yanındayız. Unutmayın kamunun yararına olan her türlü olay ve bilgi haberin konusu olmaya devam edecek." ifadeleri yer aldı.

Bu desteği #UNUTMAYIN etiketiyle sosyal medya hesabından paylaşan Toker, ortaya koyduğu alçak tavrı görmezden geldi.

HALUK BAYRAKTAR: BU MÜFTERİNİN ARSIZLIĞI UNUTULMASIN

Bu skandal paylaşımda Baykar Genel Müdürü Haluk Bayraktar'dan sert tepki geldi.

Sosyal medya hesabından karşı bir açıklama yapan Bayraktar, "Kurucuları dışında hiçbir kişi/kurumdan tek kuruş bağış veya tahsis kabul etmeyen bir vakfa alenen iftira at, hakikati görmezden gel, mahkemelerde iftira attığın tescillensin, üstüne bir de utanmadan unutmayın yaz. İftira kampanyasını başlatan bu müfterinin arsızlığı unutulmasın." ifadelerini kullandı.

TÜRKİYE TEKNOLOJİ TAKIMI: BURS PROGRAMINA 30.000 TL'LİK BİR İLAVE GELDİ

Türkiye Teknoloji Takımı'ndan yapılan açıklamada ise, "İftira zincirinin ilk halkası olan müfteriye karşı açtığımız dava sonuçlandı. Etik ve ahlaktan taviz vermeyecek gazeteciler yetiştirmek üzere oluşturduğumuz burs programına 30.000 TL'lik bir ilave de Çiğdem Toker aleyhine açtığımız davadan geldi." denildi.

SELÇUK BAYRAKTAR: YALANCILIK, SAHTEKARLIK, YÜZSÜZLÜK

Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı (T3 Vakfı) Mütevelli Heyeti Başkanı ve TEKNOFEST Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar ise; "Yalancının mumu yatsıya kadar yanar. Bu, 2019 yerel seçim döneminde vakfımız aleyhine başlatılan kirli kampanyayı ve İBB'den para aldığı yalanını ilk yayan gazeteci müsveddesi. Gazetecilik; yalancılık, sahtekarlık, yüzsüzlük arsızlık da değildir!" paylaşımına bulundu.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!