banner2

Bay Kemal soğuk terler döküyor! Bir istifa çağrısı da Kandil'den

Tüm umudunu Kılıçdaroğlu'na bağlayan teröristler 28 Mayıs seçimlerinde Recep Tayyip Erdoğan'ın büyük bir farkla tekrar cumhurbaşkanı seçilmesinden sonra büyük hayal kırıklığına uğradılar. Seçimler öncesi Bay Kemal için oy isteyen örgüt liderleri seçim sonrasında ise eleştiri oklarını Kılıçdaroğlu'na çevirdi.

Gündem 02.06.2023, 16:12 02.06.2023, 17:38
Abone ol
Bay Kemal soğuk terler döküyor! Bir istifa çağrısı da Kandil'den

28 Mayıs seçimleri öncesi FETÖ ve PKK'nın tam desteğini alan Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yaklaşık 5 puan gerisinde kalmıştı. Bu yenilgi sonrası suların bir türlü durulmadığı CHP paramparça olmuş ve Kılıçdaroğlu için istifa sesleri daha gür çıkmaya başlamıştı. İttifak ortaklarının bir bir terk ettiği Kılıçdaroğlu'na bir darbe de Kandil'den geldi. Teröristbaşı Duran Kalkan, "Kılıçdaroğlu CHP’nin başında kaldıkça Erdoğan iktidardan düşürülemez." ifadelerini kullandı.

"TAM BİR HAYAL KIRIKLIĞI"

Daha önce sonuçlara ilişkin muhalefetin sağlam duramadığını ve hayal kırıklığı olduğunu söyleyen PKK elebaşı Duran Kalkan, "İlk 50 yıldaki kazanımlarımızın hepsini yok ettiler." ifadelerini kullanmıştı.

"ERDOĞAN'DAN ÖNCE KILIÇDAROĞLU GİTMELİ"

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önce Kemal Kılıçdaroğlu'nın gitmesi gerektiğini belirten teröristbaşı Duran Kalkan, "Erdoğan'dan önce Kılıçdaroğlu gitmeli, Kılıçdaroğlu CHP'nin başında kaldıkça Erdoğan iktidardan düşürülmez. Kılılıçdaroğlu, AK Parti'nin MHP ile birlikte Kemalizmi ortadan kaldırıp yerine Enverliği geçirme çabalarının hiçbirisine karşı çıkmadı." ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!