banner2

Başsavcılık Sedef Kabaş'ın skandal sözlerine soruşturma başlattı

Katıldığı bir canlı yayında, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a hakaret eden Gazeteci Sedef Kabaş hakkında, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından soruşturma başlatıldı.

Gündem 21.01.2022, 20:07 21.01.2022, 22:10
Abone ol

Gazeteci Sedef Kabaş, Tele1 ekranlarında katıldığı canlı yayın programında Cumhurbaşkanı Erdoğan'a ve Cumhurbaşkanlığı makamına hakaret ederek, "Büyükbaş hayvan bir saraya girdiğinde o kral olmaz, o saray ahır olur." dedi.

SORUŞTURMA BAŞLATILDI

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı, Kabaş'ın sözlerinin ardından, "Cumhurbaşkanına hakaret" suçundan soruşturma başlattı.

Savcılık tarafından başlatılan soruşturma kapsamında, Güvenlik Şube Müdürlüğüne talimat yazılarak, ilgili yayın kaydının temini ve incelenip tutanak tanzim edilmesi, şüphelinin kimlik ve adres bilgilerinin tespiti ile savunmasının alınması istendi.

RTÜK DE HAREKETE GEÇTİ

Sosyal medyada büyük tepki toplayan açıklamaların ardından Twitter hesabından bir paylaşımda bulunan RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin, "inceleme" kararı aldıklarını bildirdi.

Şahin yaptığı açıklamada, "TELE 1 yayın kuruluşunda, Sedef Kabaş’ın Sayın Cumhurbaşkanımızı hedef alan kabul edilmesi asla mümkün olmayan sözlerine ilişkin inceleme kararı alınmıştır. Konu ilk Üst Kurul toplantısında Kurul gündemine getirilecektir. Kamuoyunun bilgisine sunarız." ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!