Yandex Metrica

Sitede Ara

Başörtülü akademisyene Nişantaşı'nda yumruklu saldırı!

Başörtülü akademisyene Nişantaşı'nda  yumruklu saldırı!

Dünya Batı'daki islam nefretini tartışırken, Türkiye'de de inanç odaklı saldırılar ve seküler tahammülsüzlük devam ediyor. İstanbul Nişantaşı'nda başörtülü bir kadın önce sözlü ardından fiziksel saldırıya uğradı. Olay yargıda.

Gündem

12.02.2024, 00:57

Batı'da salgın haline dönüşen İslam düşmanlığı ve bu nefret üzerinden gerçekleşen ölümcül katliamlar devam ederken, Türkiye'de de seküler tahammülsüzlük devam ediyor. İstanbul Nişantaşı'nda başörtülü bir kadın önce sözlü ardından fiziksel saldırıya uğradı.Olay yargıya taşındı.

SALDIRGAN ÖNCE SÖZLÜ TACİZ ETTİ SONRA YUMRUKLADI

Saldırı Nişantaşı Mıstık Parkı'nda meydana geldi. Akademisyen Neşe Nur Akkaya ve arkadaşı parkta oturdukları sırada, arkalarındada oturan Eray Çakın adlı kişinin önce sözlü saldırısına uğradı. Ardından kadınların yanına gelip bağırmaya başlayan Çakın, Akkaya'nın yanıt vermesi üzerine kadına yumruk atmaya başladı. Olay Neşe Nur Akkaya'nın kardeşi Akif Akkaya'nın sosyal medyada yaptığı paylaşımla ortaya çıktı..

''BURADA SİZİ İSTEMİYORUZ, GAZİOSMANPAŞA'YA GİDİN'' 

Saldırgan Eray Çakın'ın, Neşe Nur Akkaya'ya  "Burada ne işiniz var, siz ve sizin gibileri istemiyoruz. Gidin başka yerlere, parkta oturmak istiyorsanız Gaziosmanpaşa'ya gidip oturun." şeklinde nefret söyleminde bulunduğu ifade edildi. Çakın'ın daha sonra kadına elindeki içecek kutusuyla vurduğu belirtildi. 

SALDIRGAN NEDEN SERBEST BIRAKILDI?

Neşe Nur Akkaya'nın şikayeti üzerine saldırgan Eray Çakın ifadesi alınmak üzere Emniyet'e götürüldü. İfadesinde kadına yönelik sözlü ve fiziksel saldırısını reddetmeyen Çakın'ın serbest kalması sosyal medyada tepkiye neden oldu. Olaya tepki gösteren sosyal medya kullanıcıları  role="link">#ErayÇakınTutuklansın etiketiyle tepkilerini dile getirdi, Çakın'ın tutuklanmasını istedi. 

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading