banner2

Başkan Erdoğan, Cudi Dağı'nda görevde olan askerlerin bayramını kutladı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cudi Dağı'nda Şehit Jandarma Uzman Çavuş Tuncay Arslan Üs Bölgesi'ndeki Bakan Soylu ile telefonla görüşerek, askerlerin bayramını kutladı.

Gündem 19.07.2021, 23:23 20.07.2021, 01:23
Abone ol
Başkan Erdoğan, Cudi Dağı'nda görevde olan askerlerin bayramını kutladı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Şırnak Cudi Dağı'nda bulunan Şehit Jandarma Uzman Çavuş Tuncay Arslan Üs Bölgesi'nde, kahraman Türk askeri ile bir araya geldi.

BAŞKAN ERDOĞAN, BAKAN SOYLU İLE TELEFONDA GÖRÜŞTÜ

Kıbrıs Barış Harekatı'nın 47'nci yıl dönümü olması nedeniyle KKTC'ye giden ve önemli temaslarda bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Bakan Soylu ile telefonla görüştü.

ASKERLERİN BAYRAMINI KUTLADI

Cumhurbaşkanı Erdoğan, telefon görüşmesinde Şehit Jandarma Uzman Çavuş Tuncay Arslan Üs Bölgesi'nde vazifelerinin başında olan askerlerin Kurban Bayramı'nı kutladı.

‘ŞU ANDA SİZLERİ KIBRIS'TAN ARIYORUM’

Başkan Erdoğan, Bakan  Soylu’nun telefonundan askerlere şöyle seslendi:

‘Rabb'im bizlere inşallah Kurban Bayramı'nı en güzel şekilde kutlamayı nasip eylesin. Şu anda sizleri Kıbrıs'tan arıyorum ve 47. yıl dönümünde Kıbrıs'a bugün güzel bir törenle geldik. Yarın 47. yıl dönümünü inşallah kutlayacağız. Sizlerin Cudi'deki bu merasiminiz, bu bir araya gelişiniz şüphesiz ki çok çok anlamlı, çok çok farklı.’

‘ALLAH NİCE BAYRAMLARA KAVUŞMAYI NASİP ETSİN İNŞALLAH’

Cumhurbaşkanı, ‘Rabb'im birliğimizi, beraberliğimizi inşallah daim eylesin ve sizlere güç, kuvvet nasip eylesin. Bu gidiş, bu duruş inanıyorum ki teröristlerin de ciddi manada korkulu rüyası olacaktır. Sizler bu şekilde devam ettikçe inşallah bizler terörü en kısa zamanda bitirmenin eşiğine gelmiş bulunuyoruz. Bundan dolayı sizleri tebrik ediyorum. Allah yar ve yardımcınız olsun diyorum, sizlere de sevgilerimi gönderiyorum. Allah nice bayramlara kavuşmayı nasip etsin inşallah’ diye konuştu.

Bakan Soylu da, "Buradaki kahramanlarımızla ellerinizden öpüyoruz, hayırlı bayramlar diliyoruz." dedi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!