DOLAR
13.73 1.79
EURO
15.55 2.18
ALTIN
784.79 1.35
BIST
2,011.62 1.54

Başak Cengiz'in katilinin evi görüntülendi

İstanbul Ataşehir'de Mimar Başak Cengiz'i kılıçla katleden Can Göktuğ Boz'un evinin fotoğraflarını DHA görüntüledi. Evin her yerine yapıştırılan yazılar dikkat çekiyor.

Gündem 15.11.2021, 17:23 15.11.2021, 18:03
Başak Cengiz'in katilinin evi görüntülendi

Başak Cengiz'i kılıçla öldüren katil Can Göktuğ Boz'un evine girildi. Evin oturma odasında duvarlara yapıştırılan yazılar dikkat çekti. 

Kağıtlarda 'herkes katil, kadın, erkek, tartışma' gibi notlar bulundu.

Camları gazete ile kapatılan odanın diğer tarafındaki duvarda ise 'birleştir, farklı amaçla kullan, benzet' gibi kelimeler görüldü. 

Öte yandan odada bulunan masada bozuk para, sigara kutusu, satranç, jenga, abaküs görüldü. 

İZOLE OLMAK İSTEDİĞİNİ GÖRÜYORUZ

Göktuğ'un evindeki eşyalara ve duvardaki yazılara ilişkin değerlendirme yapan Uzman Psikolog ve Sosyolog Serap Duygulu, 'Odaya baktığımızda oyunların olduğu bir genç odası gibi gözüküyor.' ifadesini kullandı.

Dikkat çekici unsurların olduğunu vurgulayan Duygulu, 'Pencerelerin kağıtla kapatılmış olması, duvarlarda birtakım kendisine talimat verdiği hem kendisini disipline etmeye çalıştığı hem de başkalarıyla ilişkisini sınırlandıran birtakım cümleler komutlar olduğunu görüyoruz.' dedi. 

'GİDİŞATIN ÇOK SAĞLIKLI OLMADIĞINI GÖSTERİYOR'

Duygulu, fotoğrafların anlamlı ve ilginç ipuçları olduğunu vurgularkeen tek başına akıl oyunları oynamasının kişinin psikolojik sorunlar yaşadığını göstermeyeceğini ifade etti. 

Duvardaki yazıların önemli olduğunu ifade eden Duygulu, bunlar olmasaydı normal dağınık bir genç odasından farkının olmayacağını açıkladı. 

"KENDİ KOYDUĞU KURALLARA UYMAYA ÇALIŞMIŞ" 

"Akıl oyunları ile internet bağlantısı ile uzun süre yalnız kaldığını ve oraya odaklandığını görüyoruz" diyen Duygulu, "Özellikle televizyonun yanındaki duvarda bir anlam bütünlüğü göremiyoruz. Hem kendisine karşı çok acımasız kurallar hem de cümleler içinde bir bütünlük göremiyoruz." diyen Duygulu, katilin kendi koyduğu kurallara uymak zorunda olduğunu buna göre davrandığını bildirdi. 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!