Barajlar taşmak üzereyken CHP ve İYİ Parti'den İstanbul'da suya zam teklifi!

Muhalefetin yerel yönetimlerdeki başarısızlığı her gün ortaya çıkıyor. İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisinde, CHP ve İYİ Parti grupları su fiyatlarına enflasyon oranında zam yapılmasını teklif etti. İstanbul'daki barajların doluluk oranı ise yüzde 90'a yakın seviyede.

Gündem 16.05.2022, 22:24 16.05.2022, 22:55
Abone ol
Barajlar taşmak üzereyken CHP ve İYİ Parti'den İstanbul'da suya zam teklifi!

İSKİ Genel Kurulu, Meclis 1. Başkanvekili Zeynel Abidin Okul başkanlığında Saraçhane'deki İBB Meclis Salonu'nda gerçekleştirildi.

ENFLASYON ARTIŞI KADAR ZAM TALEP EDİLDİ

Genel Kurul, gelecek haftaya ertelenirken CHP Grubu gündeme alınması için Genel Kurula tarife değişikliği teklifi sundu. CHP ve İYİ Parti grupları adına CHP Grup Sözcüsü Tarık Balyalı tarafından okunan teklife göre su fiyatlarına zam teklif edildi.

Balyalı, 2022 yılı su ve atık su tarifelerine mart ve nisan aylarına ait TÜİK tarafından açıklanan enflasyon oranında artış yapılması için hazırladıkları teklifin gündeme alınarak, Tarife Komisyonuna havale edilmesini talep etti.

Teklif oy birliğiyle kabul edilerek komisyona havale edildi.

Öte yandan İSKİ Genel Kurulu Üsküdar, Ümraniye, Sultanbeyli, Sancaktepe ilçelerinde yer alan çok sayıda taşınmazın satışıyla ilgili gündem maddeleri, Hukuk Komisyonu ile Altyapı Mesken ve Emlak Komisyonuna havale edildi.

İSKİ Genel Kurulu 23 Mayıs Pazartesi günü saat 15.00'te İBB Meclis Salonu'nda gerçekleştirilecek.

BARAJLAR DOLU

Öte yandan İSKİ'nin 16 Mayıs 2022 verilerine göre İstanbul'daki bütün barajlardaki doluluk oranı yüzde 84,49 seviyelerinde seyrediyor.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!