banner2

Bakanlık harekete geçti! 3 aylıkken annesi tarafından terk edilen Nisa bebeğin ölümünde ihmal şüphesi

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Pendik'te boş araziye terk edilen 3 aylık Nisa bebeğin beyin ölümüyle ilgili adli ve idari soruşturma başlattı.

Gündem 05.04.2022, 16:52 05.04.2022, 17:04
Abone ol
Bakanlık harekete geçti! 3 aylıkken annesi tarafından terk edilen Nisa bebeğin ölümünde ihmal şüphesi

İstanbul Pendik'te annesi tarafından boş bir araziye terk edilen 3 aylık Nisa bebeğin beyin ölümü gerçekleşti. 

Bebek, Nisa Mihriban ismi verilen bebek, İstanbul Sağlık Müdürlüğü İl Ambulans Servisi Başhekimliği Pendik 11 No'lu Acil Yardım İstasyonu'nda Acil Tıp Teknisyeni olarak görev yapan 29 yaşındaki Büşra Durmaz tarafından emzirilmiş ve sağlık kontrollerinin ardından Çocuk Hizmetleri Genel Müdürlüğü'ne götürülmüştü.

BU SABAH SAATLERİNDE BEYİN ÖLÜMÜ GERÇEKLEŞTİ

Bir süre sonra sağlık durumu kötüye giden 'Nisa Mihriban' bebek yoğun bakım ünitesinde tedaviye alındı. Bebeğin bu sabah saatlerinde beyin ölümü gerçekleştiği öğrenildi.

BAKICININ İHMALİ Mİ VAR?

Öte yandan Nisa bebeğin ölümünde Çocuk Hizmetleri Genel Müdürlüğü'nde görevli bir bakıcının ihmali olabileceği şüphesi üzerinde duruluyor.

İddiaya göre bakıcı bebeği beslerken boğazına bir şey kaçtı. Fenalaşan bebek, ihbar üzerine gelen ambulans ile hastaneye kaldırıldı.

Bakıcı hakkında da 'taksirle yaralamaya neden olma' suçundan işlem başlatıldı. Olayla ilgili soruşturma sürüyor.

BAKANLIK SORUŞTURMA BAŞLATTI

Konuyla ilgili Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'ndan da bir açıklama geldi. Açıklamada, "Anne E.S. tarafından terk edilen Nisa bebek, 30 Mart’ta emniyet birimleri tarafından Bakanlığımıza bağlı bir kuruluşa getirilmiştir. 31 Mart sabah saatlerinde solunum güçlüğü çekmesi nedeniyle kurumda görevli sağlık personeli tarafından Nisa bebeğe müdahale edilmiş ve ambulansla hastaneye götürülmüştür" denildi.

Hastanede yoğun bakımda tedavi altına alınan bebeğin durumunun kritik olduğu ve konuyla ilgili adli ve idari soruşturma başlatıldığı kaydedildi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!