banner2

Bakanlık e-Devlet'te resmen başladığını duyurdu! Son gün 28 Şubat

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, Çiftçi Kayıt Sistemi'ne 2023 üretim yılı için çiftçiler tarafından yapılacak güncelleme taleplerinin e-Devlet üzerinden bugün itibarıyla yapılacağı aktarıldı.

Gündem 01.02.2023, 11:39 01.02.2023, 11:53
Abone ol
Bakanlık e-Devlet'te resmen başladığını duyurdu! Son gün 28 Şubat

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, Çiftçi Kayıt Sistemi'ne 2023 üretim yılı için başvuruda bulunan çiftçilerin güncelleme taleplerinin e-Devlet üzerinden bugünden itibaren yapılabileceği kaydedildi.

İLK KEZ YAPILACAK

ÇKS ürün güncelleme işlemlerinin 1 Şubat’tan itibaren ilk kez e-Devlet üzerinden yapılabilecek. Güncelleme talepleri için İl/İlçe Tarım ve Orman Müdürlüklerine şahsen de başvuruda bulunulabilecek. Ürün güncelleme başvuruları 28 Şubat tarihinde sona erecek.

1 EKİM TARİHİNDE HAYATA GEÇMİŞTİ

ÇKS’nin e-Devlet kapısına entegrasyonunun ilk fazı olan kayıt yenileme başvurularının e-Devlet üzerinden gerçekleştirilmesi süreci, 1 Ekim 2022 tarihi itibarıyla hayata geçmişti. Ürün güncelleme işlemlerinin de e-Devlet üzerinden yapılmasına imkan veren uygulama, bu sürecin ikinci fazını oluşturuyor. Dijitalleşme ve bürokrasinin azaltılması kapsamında atılan bu adım sayesinde, tüm üreticilerin emek ve zamandan tasarruf sağlaması hedefleniyor.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!