banner2

Bakanlık duyurdu! Sosyal destek yardımları 85 milyar lirayı buldu

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı sosyal destek yardımlarının 85 milyar lirayı bulduğunu katardı.

Gündem 31.12.2022, 12:21 31.12.2022, 12:44
Abone ol
Bakanlık duyurdu! Sosyal destek yardımları 85 milyar lirayı buldu

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından birçok alanda hizmete geçirilen sosyal yardımlar kapsamında htiyaç sahiplerine destek verilmeye devam ediliyor.

DESTEK TUTARI 25 MİLYAR LİRA İLAVEYLE 40 MİLYAR LİRAYA YÜKSELDİ

Bakanlığın, Sosyal ve Ekonomik Destek (SED), Şehit Yakınları ve Gazilere Yönelik Yardımlar, Doğal Gaz Tüketim Desteği, yaşlı ve engelli aylığı gibi 50 kalemde sosyal yardım programı bulunuyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan yeni sosyal yardım paketi kapsamında, Türkiye Aile Destek Programının destek tutarı 25 milyar lira ilaveyle 40 milyar liraya yükseldi.

85 MİLYAR LİRAYA ULAŞTI

Ocak ayından bugüne yaklaşık 82 milyar lirayı bulan yardımların tutarı, Türkiye Aile Destek Programı yardımıyla 85 milyar liraya ulaştı.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığınca söz konusu program içinde uygulanan "Çocuk Destek Bileşeni" ile de çocuklara özel yardımlar yapılıyor. Bu programdan faydalanan yaklaşık 5,6 milyon çocuğa yıl sonu itibarıyla 3,5 milyar lira destek verildi.

ÇOCUKLARA YÖNELİK YARDIMLAR 42 MİLYAR LİRAYI BULDU

Öte yandan çocuklara yönelik şartlı eğitim yardımı, okula devam ettikleri sürece özellikle annelere verilen destek programları ve kırtasiye yardımları gibi birçok farklı kalemde destekler de bulunuyor. Bu kapsamda Bakanlık, çocuklarla ilgili programların başlangıcından bugüne yaklaşık 42 milyar lira yardımda bulundu.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!