Yandex Metrica

Sitede Ara

Bakanlığın projesinde sona gelindi: Türkiye Deniz Bahçeleri'yle vatandaşlar plajlardan daha fazla faydalanacak!

Bakanlığın projesinde sona gelindi: Türkiye Deniz Bahçeleri'yle vatandaşlar plajlardan daha fazla faydalanacak!

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı'nın hazırlığını sürdürdüğü 'Türkiye Deniz Projesi'nde sona gelinmiş durumda. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın da katıldığı bir lansman ile projenin, kamuoyuna tanıtılması planlanıyor.  

Gündem

17.06.2024, 14:42

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı'nın hazırlıklarını sürdürdüğü Türkiye "Deniz" Projesi kapsamında denizlere yönelik tüm çalışmalar tek çatı altında toplanıyor. Bu kapsamda sahillerde deniz bahçeleri kurulurken, Türk karasularında dolaşan 120 bin tekne ve yat da sıkı denetim altına alınacak.

Bakanlık tarafından hazırlanan projenin, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da katıldığı bir lansman ile kamuoyuna duyurulması planlanıyor.

İstanbul Havalimanı Kulesi kırmızı beyaza büründü İstanbul Havalimanı Kulesi kırmızı beyaza büründü Haberi Görüntüle

TÜRKİYE DENİZ BAHÇELERİ İSMİ VERİLECEK

Plajlardan vatandaşların daha fazla yararlanması sağlanması amaçlanıyor. Sahilden 50 metre içeride deniz bahçelerinin kurulması planlanıyor. Bakanlık tüm sahillerde buna uygun devlete ait arsaları tarıyor. Bu bahçelere 'Türkiye Deniz Bahçeleri' ismi verilecek.

Evlilik vaadine kandı tüm birikimi buhar oldu: Bu kez tuzağa dolandırıcılar düştü Evlilik vaadine kandı tüm birikimi buhar oldu: Bu kez tuzağa... Haberi Görüntüle

SAHİLLERE KÜTÜPHANE KURULACAK

Sahillere 'Deniz Kütüphaneleri' kurulacak. atandaşlar buralardan kitap alıp okuduktan sonra bırakabilecek. Çocuklar için de buralarda özel bölümler yer alacak.

Meteoroloji il il uyardı! İstanbul dahil birçok ilde sağanak yağmurlar başlıyor! İşte 11 Temmuz hava durumu raporu... Meteoroloji il il uyardı! İstanbul dahil birçok ilde sağanak yağmurlar... Haberi Görüntüle

TEKNELER İÇİN DÜZENLEME YOLDA

Daha önce kamuoyu ile paylaşılan mapa şamandıra uygulaması da yine proje kapsamında hayata geçirilecek. Türkiye'deki tüm koylara mapa şamandıralar kurulacak. Tekne ve yatlar girdikleri koylarda buralara bağlanmak zorunda kalacak. Şamandıralar dolduğunda koya yeni bir yat ya da teknenin girmesine izin verilmeyecek. 

Tekneler kaldıkları sürelere göre ödeme yapacak. Bu sayede deniz hayatına zarar veremeyecek olan tekne ve yatların atıklarını denize bırakmaları da önlenmiş olacak.

Habere Tepki Ver

1

0

0

0

0

0

0

0

Hakan ULUDAĞ

TRHaber.com - Gündem


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading