banner2

Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş: Çocuklarımın artık binlerce kardeşi var

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, görevi törenle Derya Yanık'tan devraldı. Mahinur Özdemir Göktaş konuşmasında Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nın önemine dikkat çekerken, 'Gayret ve özveri ile çalışmaya devam edeceğim. Çocuklarımın artık binlerce kardeşi var.' dedi.

Gündem 05.06.2023, 12:09 05.06.2023, 13:08
Abone ol

Törende konuşan Derya Yanık, "Sayın Bakanımızın geçmişte yaptığı çalışmaları, enerjisi gençliği kesinlikle şu anda bulunduğu noktayı da çok geliştirerek dönüştürerek ve enerjisi ile ilerleterek yürüteceğinden benim kuşkum yok. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı toplumumuz açısından da son derece hassas, önemli bir nokta. Tamamıyla neredeyse dezavantajlı gruplara hizmet eden bir yerden bahsediyoruz. Bizim 21 sene önce AK Parti olarak verdiğimiz söz kimsesizlerin kimsesi olmak sözüydü. Bu bakanlık kimsesizlerin kimsesi olma yükümlülüğünü yerine getiren bir bakanlık. Türkiye’nin geleceğini inşa edecek bir yerden bahsediyoruz. Kadın çalışmaları Bakanlığımızın en önemli çalışmalarından birisi. Neredeyse özellikle ve sadece Bakanlığımıza özgülenmiş çalışmalardan birisi." dedi.

"ZORLU BİR DÖNEMDE ÇALIŞTIK"

Yanık, "Yürütme ve Meclis olarak bundan önce olduğu gibi bundan sonra da uyumlu bir biçimde çalışmalarımızı yürüteceğiz. Bu bir devir teslim töreni, programın amacını aşmamak üzere ben cümlelerimi burada toparlamak istiyorum. Hepinize tekrar teşekkür ediyorum. Mesai arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum. Zorlu bir dönemde çalıştık. Bizim göreve başladığımızda pandeminin ağırlığı devam ediyordu. Orman yangınlarından sel felaketlerine en son maalesef Kahramanmaraş merkezli depremlere kadar Bakanlığımızın ayni yardımlar, psikososyal destek çalışmalarında yoğun mesaisi oldu. O anlamda mesai arkadaşlarıma ve bütün Bakanlık çalışanlarımıza teşekkür ediyorum. Bundan sonraki süreçte bu fedakarlığın aynı şekilde devam edeceğinden en ufak bir kuşkum yok. Sayın Bakanımıza kolaylıklar diliyorum. Son derece meşakkatli ancak manevi tatmini yüksek bir alanı devralıyor. Kendisine başarılar diliyorum." açıklamasında bulundu.

"ÇOCUKLARIMIN ARTIK BİNLERCE KARDEŞİ VAR"

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş ise, "Bakanlığımızın kıymetli mensupları nazik sözleri için sayın Bakanımıza teşekkür ediyorum. Birlikte yakın zamana kadar çalıştık. Bayrağı kendisinden devralmak bir onur. Türkiye yüzyılı vizyonu ile kurulan Kabine’de aziz milletime hizmet etme şerefini layık gören sayın Cumhurbaşkanımıza şükranlarımı sunuyorum. Hepsine bu vesile ile şahım adına teşekkürlerimi iletiyorum. Bundan sonra da aynı gayret ve özveri ile çalışmaya devam edeceğiz. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı olarak Türkiye yüzyılı için yeni bir güçle yol alıyoruz. Türkiye etkin bir sosyal hizmet anlayışı ile tüm dünyada örnek gösterilen bir ülke." ifadelerini kullandı.

Sözlerine devam eden Göktaş, "Ailenin öneminin farkındayız. Güçlü birey, güçlü aile güçlü toplum ve güçlü Türkiye'ye olan inancımızı vurgulamak istiyoruz. Yaşlı, engelli, çocuk, şehit yakını, gaziler için çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Çalışmalarımızın sürdürülebilir olmasını önemsiyoruz. Kendi değerlerinden medeniyetinden aldığı güçle Türkiye Yüzyılı'na hazırız. Çocuklarım Yusuf ve Hamza'yı anmadan geçmek istemiyorum. Onların artık binlerce kardeşi var ve bu binlerce kardeşten duyduğu mutluluğu ben de paylaşıyorum" dedi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!