banner2

Bakan Varank: Balkan ülkeleri doğalgaz için Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan yardım istedi

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Balkan ülkeleri liderlerinin doğalgaz tedariki konusunda Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan yardım istediklerini söyledi.

Gündem 07.10.2022, 00:31 07.10.2022, 02:21
Abone ol
Bakan Varank: Balkan ülkeleri doğalgaz için Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan yardım istedi

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, 'Tekstil Sektöründe İhracata Değer Katanlar Ödül Töreni'nde açıklamalarda bulundu. arank, Avrupa ülkelerinin enerji kriziyle karşı karşıya olduğunu ve doğalgaz tedariği konusunda Türkiye'den yardım isteyen ülkelerin olduğunu söyledi.

"KIŞI ATLATMA ŞANSIMIZ YOK"

Balkan ülkeleri liderlerinin hepsinin tek tek Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan ricacı olduklarını söyleyen Varank, "Eğer Rusya bize sıkıntı çıkarırsa bizim bu kışı atlatma şansımız yok. Türkiye bir enerji koridoru. Buralardan bize gaz sağlama imkanınız var mı? Bütün bu maddeleri sayın Cumhurbaşkanımızla yaptıkları toplantılarda bir numara olarak ön plana çıkardılar" dedi.

"SORUNLAR FIRSATLARI DA GETİRİYOR"

Dünya ekonomilerinin zorlu sınavlardan geçtiğini kaydeden Varank, "Enerji ve emtia fiyatlarındaki artışlar küresel bir problem haline getiriyor. Türkiye bu olumsuz gelişmelerden etkileniyor ama ülkemizin sanayi öncülüğünde elde ettiği başarıları gölgeleyemeyeceği bir gerçek. Dünyada baş gösteren sorunlar aslında birçok fırsatları da beraberinde getirebiliyor" diye konuştu.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!