banner2

Bakan Uraloğlu'ndan KKTC'de altyapı mesajı: Vatandaşların refahı için vazgeçilmez bir öneme sahip

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, “KKTC’nin altyapısının güçlenmesi vatandaşlarının refahı için vazgeçilmez bir öneme sahiptir.” dedi.

Gündem 27.09.2023, 14:57 27.09.2023, 15:38
Abone ol
Bakan Uraloğlu'ndan KKTC'de altyapı mesajı: Vatandaşların refahı için vazgeçilmez bir öneme sahip

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Erhan Arıklı ile görüşerek, beraberlerindeki heyeti kabul etti. Yapılan görüşmelerde karayolları, denizcilik, PTT ve diğer alanlarda iş birliğini artıracak çözüm önerileri konusunda fikir alışverişinde bulunuldu.

GÖRÜŞMEDE ÖNE ÇIKAN BAŞLIKLAR

Heyetler arası yapılan görüşmelerde K.K.T.C. Limanlarının hizmet kalitesinin artırılması ve güçlendirilmesi ele alındı. KKTC’de Liman Bilgi Yönetim Sisteminin geliştirilmesi hususunda teknik iş birliğine gidilmesi, posta hizmetlerinde iyileştirilmesinin sağlanması amacıyla alınabilecek tedbirler değerlendirildi. Özellikle kırsal kesimlerde üretilen ürünlerin PTT AVM üzerinden tüketicilere ulaştırılması, karayolları alt yapısının geliştirilmesi ve bakım-tutumuna ilişkin ilave iş birliklerinin değerlendirilmesi ve bakanlıkları yetki alanındaki uluslararası kuruluşlarda iş birliğinin geliştirilmesi de gündeme gelen konular arasında yer aldı.

"ÖNEMLİ ADIMLAR ATILACAK"

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, KKTC'nin ihtiyaçları doğrultusunda ellerinden gelen her türlü desteği sağlayacaklarını belirtti. Ayrıca, KKTC ile Türkiye arasındaki uzun yıllara dayanan iş birliğinin daha da güçlenmesi için gerekenlerin yapıldığını ifade eden Bakan Uraloğlu, “Bu işbirliği, iki ülkenin ortak çıkarları doğrultusunda ilerleyerek, bölgesel kalkınma ve ulaşım alanında önemli adımlar atılmasını sağlayacaktır” dedi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!