banner2

Bakan Tunç duyurdu! Hakim Savcı Yardımcılığı sınav tarihleri belli oldu

Son dakika haberleri... Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Hakim Savcı Yardımcılığı sınavının 23-24 Aralık tarihlerinde gerçekleştirileceğini bildirdi.

Gündem 23.09.2023, 12:10 23.09.2023, 13:33
Abone ol

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, İstanbul'da gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını cevapladı. Bakan Tunç, Bin Hakim Savcı Yardımcılığı sınavının aralık ayında yapılacağını açıkladı.

Bakan Tunç, açıklamasında şu ifadeleri kullandı;

''Yargımızı güçlendirmemiz, adalete güveni sağlamamız, daha da yukarılara taşımamız ve yargıdaki geçikmeleri en aza indirmemiz vatandaşlarımızın yargı hizmetlerinden hızlı, adil ve etkin bir şekilde yararlanabilmesi için çalışmalarımızı kesintisiz devam ettiriyoruz.''

HAKİM SAVCI YARDIMCILIĞI SINAV TARİHLERİ

Hakim Savcı Yardımcılığı sınav tarihleri hakkında konuşan Bakan Tunç, ''Bu anlamda hem teknolojinin imkanlarını yargının hizmetlerine sunma noktasındaki çalışmalarımzı devam ediyor. Hem de hakim ve savcılarımızın hem sayısının hem de niteliğinin artırılmasına yönelik çalışmalarımız var. Bin Hakim ve Savcı alımı ile ilgili sınav 23-24 Aralık tarihlerinde gerçekleşecek. Sınavı kazanan hakim savcı yardımcılarımız 3 yıl hakim savcı yardımcısı olarak görev yapacaklar.'' dedi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!