banner2

Bakan Soylu, Sedat Peker hakkında suç duyurusunda bulunmuştu! O davayla ilgili yeni gelişme

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’yu hakaret, iftira ve tehdit ettiği gerekçesiyle suç örgütü lideri Sedat Peker hakkında açılan davanın ilk duruşması bugün görüldü.

Gündem 17.01.2023, 21:28 17.01.2023, 21:48
Abone ol
Bakan Soylu, Sedat Peker hakkında suç duyurusunda bulunmuştu! O davayla ilgili yeni gelişme

Suç örgütü lideri Sedat Peker hakkında İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya hakaret iddiasıyla açılan davanın ilk duruşması  Ankara 11. Asliye Ceza Mahkemesi'nde bugün yapıldı. 

Duruşmaya, Soylu’nun avukatı Uğur Kızılca ile Peker’in avukatı Ersan Barkın katıldı.

Söz alan Peker’in avukatı Barkın, müvekkili hakkında iftira suçunun oluşabilmesi için dile getirdiği iddiaların gerçek olmadığının tespit edilmesi gerektiğini ifade etti.

DURUŞMA ERTELENDİ 

Avukat Barkın, bu kapsamda müvekkilinin iddialarında geçen Sezgin Baran Korkmaz’ın 4 Aralık 2021 tarihinde İçişleri Bakanlığı'na girip girmediği ve Peker’e koruma tahsis edilip edilmediğinin İçişleri Bakanlığı'ndan sorulmasını istedi. Gelir İdaresi Başkanlığı'ndan da Sezgin Baran Korkmaz adına sahte fatura düzenleme konusunda inceleme yapılıp yapılmadığının sorulmasını isteyen avukat Barkın, Bataklık soruşturmasında tutuklandıktan 4 gün sonra serbest bırakılan Nevzat Kaya ve Yeniköy Motors soruşturması için de İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan bilgi talep edilmesini istedi. Avukat Barkın ayrıca iddialarda ismi geçen Mübariz Mansimov’un da duruşmada tanık olarak dinlenmesini istedi. 

Bakan Soylu’nun avukatı Uğur Kızılca ise davaya katılma talebinde bulunduklarını ifade etti. Beyanların ardından mahkeme hakimi, avukat Kızılca’nın katılma talebini kabul ederken, Barkın’ın taleplerinin ise, Peker’in ifadesinin alınması sonrasında değerlendirilmesine karar vererek duruşmayı ertelemeye karar verdi. 

NE OLMUŞTU?

Sedat Peker, 8 Haziran 2021'de sosyal medya hesabında yaptığı paylaşımda “Sezgin Baran Korkmaz'la ayın 4'ünde İçişleri Bakanlığı'nda görüştün mü? Resul Hor telefon açıp onu çağırdı mı? Ayın 5'inde bu adam yurt dışına neden kaçtı?” demişti.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!