Bakan Soylu: ''AK Parti Türkiye'yi küçültmeye çalışanlara karşı devrim yapmıştır''

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu İzmir'de AK Partililerle bir araya geldi. AK Parti'nin Türkiye'yi küçültmeye çalışanlara, özgüven kaybettirmeye çalışanlara, 'siz yapamazsınız' diyenlere karşı bütün tehditleri ittiğini ve devrim gerçekleştirdiğini ifade etti.

Gündem 05.11.2021, 18:22 05.11.2021, 18:57
Abone ol
Bakan Soylu: ''AK Parti Türkiye'yi küçültmeye çalışanlara karşı devrim yapmıştır''

Süleyman Soylu, İzmir'deki 30 Ekim 2020’de yaşanan depremde evleri ağır hasar gören vatandaşlar için yapılan konutları inceledi. Tamamlanan örnek daireleri gezen Soylu, yetkililerden bilgi aldı. Burada vatandaş ile de sohbet eden Soylu , sonrasında AK Parti İl Başkanlığını ziyaret etti. İl Başkanlığında bulunan konferans salonunda partililere hitap eden Soylu, Türkiye'deki gençlerle gurur duyduklarını,gençlerin ülkemizi daha iyi bir noktaya getireceğini ifade etti.

AK PARTİ HİZMETLERİNİ ANLATTI

Konuşmasında AK Parti kadrolarının 20 yılda yaptığı icraatleri devrim olarak nitelendiren Soylu şunları ifade etti: 

"Uçağa binmek lüks işiydi, şimdi çoluk, çocuk, aile herkes bir yerden bir yere hava ulaşımının yapılabildiği bir Türkiye ile karşı karşıyayız. Burada bir nesil var, Türkiye'de çok şeyler gördü. Bir Başbakanın idam edildiği hikayesiyle beraber yürüdük. Hepimizi korkuttular. Anneler, çocuklarını siyasete sokmak istemediler. Milletin iradesiyle ve siyasetle Türkiye'nin kendi özgürlüğüne kavuşmasını engellemek için üzerimize vesayet koydular. Bizi birbirimize düşürdüler. Amerika'dan, Avrupa'dan bize parmak salladılar. 'Siz yapamazsınız, siz terörle mücadele etmek için yurt dışına çıkamazsınız, sınırları aşamazsınız, siz istediğiniz gibi karar veremezsiniz' diye bizi küçümsemeye, bizi aşağılamaya çalıştılar. Hep siyasetin önünü kesmeye çalıştılar. Siyasetin önünü keserken demokrasinin, milli iradenin ve ayın zamanda milletin önünü kesmeye çalıştılar. Bunu kırmak zordu. AK Parti kurulduğu günden itibaren bunu kırmak için mücadele etti."

SEÇİM TARTIŞMALARI

Soylu, partililerin "Vur vur inlesin, Kılıçdaroğlu dinlesin" şeklindeki tezahüratına, "Ben ne Kılıçdaroğlu'na vurayım, millet 10 senedir vuruyor, anlamıyor. Ben ne diyeyim..." şeklinde karşılık verdi. Milletin her şeyi gördüğünü ifade eden Soylu, "Biz twitter'dan anlamayız. AK Parti tweet atmaz atarsa bile iş yaparak tweet atar, dedikodu yaparak tweet atmaz." ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!